Putin, Rus güçlerine özel bir muharebe görevi durumuna geçmesini emretti

Kimse nükleer bomba atabilecek cesarete ve cürrete sahip değil.

Sonuçlarının ne olacağını bilmeyen bir aptal olması gerekiyor.

Görüşme yapacaklarmış. Barış yapılır muhtemelen. Rusya dün koşullu çağırıyordu bugün ön koşulsuz görüşmeyi kabul etmiş. İşler iyi gitmeyince.

Ne yapacak hocam Ukrayna'ya nükleer bombamı atacak? Eğer atarsa ki hiç sanmıyorum Ukrayna zaten Rusya'ya yakın. Verdikleri hasarın yarısını zaten onlar alacak. Bence laf yapıyor.

Rambo Okan'dan sert tepki :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım en son 1956 yılında nükleer kozunu kullanmıştı Ruslar.Rusya çok sıkışmış durumda,çabucak krizi çözüp batılılarla anlaşarak küresel ekosisteme tekrar adapte olmak istiyorlar.Aksi takdirde refah kaybeden halk Putin'in otoritesini sorgulayacaktır,aynı şekilde ne kadar gecikirse o kadar pazar payı kaybediyorlar.İhracatı halen yeraltı kaynaklarına bağlı olan Rusya her geçen gün geleceğini kaybediyor.Bu iş çözülemezse Çinlilere havalimanı,demiryolu satmaya başlarlar.

Agajsjdhjs amerika hiçbir şey yapamaz. Amerikayı çok güçlü sanan dostlar onlar kendi içindeki problemlere baksınlar. Çinde girerim derse faka basar zaten.
Sanırım en son 1956 yılında nükleer kozunu kullanmıştı Ruslar.Rusya çok sıkışmış durumda,çabucak krizi çözüp batılılarla anlaşarak küresel ekosisteme tekrar adapte olmak istiyorlar.Aksi takdirde refah kaybeden halk Putin'in otoritesini sorgulayacaktır,aynı şekilde ne kadar gecikirse o kadar pazar payı kaybediyorlar.İhracatı halen yeraltı kaynaklarına bağlı olan Rusya her geçen gün geleceğini kaybediyor.Bu iş çözülemezse Çinlilere havalimanı,demiryolu satmaya başlarlar.
Ben gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Yapmak istediği caydırmak. Putin şuan da izliyor. Geri adım bekliyor. Avrupanın ne yapacağını görmek istiyorlar. Daha savaş yeni başladı.

Agajsjdhjs Amerika hiçbir şey yapamaz. Amerika'yı çok güçlü sanan dostlar onlar kendi içindeki problemlere baksınlar. Çin'de girerim derse faka basar zaten.

Ben gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Yapmak istediği caydırmak. Putin şu an da izliyor. Geri adım bekliyor. Avrupa'nın ne yapacağını görmek istiyorlar. Daha savaş yeni başladı.

Verilen tepkiler ve yaptırım kararları ortada, bundan çok değil birkaç sene evvel doğu dedinmi akla Rusya gelirdi. Şimdi ise sınırına dahi sahip çıkamaz hale geldi. Dünya politikasında tek varlığı askeri caydırıcılığı ve Sovyetlerden kalan itibarı olan Rusya bugün sınırındaki kuklaya müdahale edemez hale geldiyse zaten bu varını yoğunu kaybetmesi demektir. Ama aynı şekilde bu problemi çabucak çözüp batıyla ilişkilerini çözemezse Çin'e muhtaç kalacak. Bundan 2 asır evvel Ruslar Devlet-i Aliyye'ye nasıl hasta adam muamelesi yapıyorlarsa şimdi aynı duruma kendileri düştü. Tek çıkar yol ise batıyla anlaşıp askeri varlığını elde tutarak güçlü bir denge politikası kurmak. Sen Putin'in keyfi yerinde sanıyorsun ama eli ayağı titriyor uyku uyuyamıyor Putin şu an.

Verilen tepkiler ve yaptırım kararları ortada, bundan çok değil birkaç sene evvel doğu dedinmi akla Rusya gelirdi. Şimdi ise sınırına dahi sahip çıkamaz hale geldi. Dünya politikasında tek varlığı askeri caydırıcılığı ve Sovyetlerden kalan itibarı olan Rusya bugün sınırındaki kuklaya müdahale edemez hale geldiyse zaten bu varını yoğunu kaybetmesi demektir. Ama aynı şekilde bu problemi çabucak çözüp batıyla ilişkilerini çözemezse Çin'e muhtaç kalacak. Bundan 2 asır evvel Ruslar Devlet-i Aliyye'ye nasıl hasta adam muamelesi yapıyorlarsa şimdi aynı duruma kendileri düştü. Tek çıkar yol ise batıyla anlaşıp askeri varlığını elde tutarak güçlü bir denge politikası kurmak. Sen Putin'in keyfi yerinde sanıyorsun ama eli ayağı titriyor uyku uyuyamıyor Putin şu an.
Bakalım ileride neler olacak. Putin uyku uyuyamıyorsa diğerleri zaten hiç uyumuyordur. Almanlar ordu kurmaya başladığına göre şimdi diğerleri, hiç uyuyamaz. 😊 ikinci dünya savaşından sonra tokat atmak isteyebilirler. Amerika desen Çin-Rus derdine düşmüş avrupayı düşünür mü? sanmam. Herkes çelme takmak istiyecek.

Bana bu durumlar dünya savaşlarını hatırlatıyor. Bütün ülkeler yeniden silahlanma yarışına girdi. Almanlar 100 milyar dolar savunma bütçesi ayırmışlar. Bunun büyüklüğünü şöyle anlatayım bizim 20 milyar dolar falan rusyanın 60 milyar dolar falan. 3. dünya savaşı yakın gibi geliyor. Aynı şekilde Asya'da Japonya yeniden silahlanıyor, Çin zaten silahlanıyor. Sadece Almanlar değil bütün Avrupa silahlanacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı