Python tek başına yeterli mi?

GökhanÖzev

Hectopat
Python öğreniyorum. Şu an sadece tek bir dil ile bir işe girebilir miyim veya kendi başıma bir program veya uygulama yapacak olsam tek bir dil yeterli olur mu?

Şu an herkes Python Master olmuş. Farkını koyman lazım.

Şunu öğren hem işe girebilirsin giremezsen kendin bir şeyler yapabilirsin dediğin bir dil var mı?
Gerçekçi konuşacak olursak tek dille mümkün değil. Birbiriyle uyumlu-içe içe 3 dili iyi bilmen gerek. (HTML(işaretleme dili), CSS, JS örneğin.)

Agacım onun da herkes uzmanı olmuş elimi sallasam onlara çarpıyor işe giremezsen bunlarla kendin ne yapabilirsin ki?

Şunu öğren hem işe girebilirsin giremezsen kendin bir şeyler yapabilirsin dediğin bir dil var mı?
Şuan ilk öğrenme için çoğunluk python öneriyor yazım kolaylığından dolayı. Zaten bir dili çok iyi öğrenince diğerlerini öğrenmen çok kısa sürüyor. Python başlamanı öneririm devamında araştırırsın zaten.

Şu an ilk öğrenme için çoğunluk Python öneriyor yazım kolaylığından dolayı. Zaten bir dili çok iyi öğrenince diğerlerini öğrenmen çok kısa sürüyor. Python başlamanı öneririm devamında araştırırsın zaten.

Kaybedecek çok vaktim yok 2 yıl süre veriyorum kendime bu sürenin sonunda iş yapabilen bir yazılımcı olmak istiyorum Python işime yaramayacaksa zaman öldürmek istemiyorum.

@GökhanÖzev Full-Stack programming yapabilirsiniz. PHP, JS ve CSS bence önümüzdeki 20 yıla kadar hala fazlasıyla ilgi görecek diller. JS önceliğin olsun. Herkesin öğrenmesi/bilmesi senin için bir engel değil. İş alımlarında yalnızca bir dili çok iyi bilmek yeterli değil. Takım uyumu, verimlilik, disiplin gibi bir çok başlık var. Önce dili öğren, sonra kafanı takarsın bu tarz şeylere.

Tek dille çok zor. Dili boş kullanmayacaksın. Dolusuyla şey öğreneceksin yanında.

Bu tip bir düşünce ile web zımbırtıları ile uğraşmanızı tavsiye ederim. 1 saatte 17 farklı dil öğrenip süper ötesi full stack web developer plus max pro olmamanız için bir sebep göremiyorum. Para verenler de dolu.

@GökhanÖzev Full-stack programming yapabilirsiniz. PHP, JS ve CSS bence önümüzdeki 20 yıla kadar hala fazlasıyla ilgi görecek diller. JS önceliğin olsun. Herkesin öğrenmesi/bilmesi senin için bir engel değil. İş alımlarında yalnızca bir dili çok iyi bilmek yeterli değil. Takım uyumu, verimlilik, disiplin gibi birçok başlık var. Önce dili öğren, sonra kafanı takarsın bu tarz şeylere.

Türkiye'de Java kurumsal anlamda çok popüler.

Tek dille çok zor. Dili boş kullanmayacaksın. Dolusuyla şey öğreneceksin yanında.

Bu tip bir düşünce ile web zımbırtıları ile uğraşmanızı tavsiye ederim. 1 saatte 17 farklı dil öğrenip süper ötesi Full stack web developer Plus Max Pro olmamanız için bir sebep göremiyorum. Para verenler de dolu.

JS, HTML ve CSS kursları satın aldım az buçuk temel bilgilerim de var zaten bunlar ilk adım olsun bari şu muhteşem üçlüye bir başlayalım bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı