R3 1200 ve RX 470 kapanma sorunu

mertguler

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir bilgisayar topladım PUBG Lite Ultra'ya alınca ekran anlık olarak bulanıklaşıyor düzeliyor ve kasadan tiz sesleri geliyor, 10-15 saniye sonra da bilgisayar kapanıyor ancak fanlar çok güçlü bir şekilde çalışıyor. Bazıları sorunun ekran kartında olduğunu bazıları ise PSU'nun kartı yeterli olarak besleyemediğini söyüyor.
Sistemim:
R3 1200.
RX 470.
A320 S2H anakart.
8 GB 3000 MHz RAM.
Aerocool VX Plus 500W PSU.

Bendeki sistem ile Teknobiyotik E1 Versiyon 2020 - AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz, RX570 4GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik bu linkteki sistem neredeyse aynı hatta linkteki sistem daha fazla enerji tüketiyor psularımız aynı olmasına rağmen ben kapanma sorunu yaşıyorum.

Sizce sorun nedir ekran kartında sorun olup olmadığını nasıl test edebilirim.

Hocam o işlemci ve ekran kartında ultra da oyun oynamanız saçmalık zaten :)
Konuyla pek alakası yok yorumun :) Ayrıca lite versiyonu oynuyormuş.
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir bilgisayar topladım PUBG Lite Ultra'ya alınca ekran anlık olarak bulanıklaşıyor düzeliyor ve kasadan tiz sesleri geliyor, 10-15 saniye sonra da bilgisayar kapanıyor ancak fanlar çok güçlü bir şekilde çalışıyor. Bazıları sorunun ekran kartında olduğunu bazıları ise PSU'nun kartı yeterli olarak besleyemediğini söyüyor.
Sistemim:
R3 1200.
RX 470.
A320 S2H anakart.
8 GB 3000 MHz RAM.
Aerocool VX Plus 500W PSU.

Bendeki sistem ile Teknobiyotik E1 Versiyon 2020 - AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz, RX570 4GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik bu linkteki sistem neredeyse aynı hatta linkteki sistem daha fazla enerji tüketiyor psularımız aynı olmasına rağmen ben kapanma sorunu yaşıyorum.

Sizce sorun nedir ekran kartında sorun olup olmadığını nasıl test edebilirim.
Hocam ısı değerleri nedir ? İşlemci ve ekran kartına ayrı ayrı yük testi yapar mısınız ?

Lite versiyonu bilemem. Fakat o işlemci ve ekran kartı ikisi de ultra grafiği desteklemeye müsait değiller pek.
Asıl o ikili ultraya müsait. RX 470 çoğu oyunu 1080p high-ultra da rahatlıkla 40-50 FPS üstü oynatacak güçte bir kart. İşlemci darboğazı olmaması için yükü ekran kartına yüklemeli, bunun için de grafik ayarları yükseltilmeli. Low ayarlarda oynarsa asıl FPS drop gibi şeyler yaşar çünkü işlemci zayıf.

Lite versiyonu bilemem. Fakat o işlemci ve ekran kartı ikisi de ultra grafiği desteklemeye müsait değiller pek.
Yahu iyide tekrar söylüyorum bunun konuyla pek bir alakası yok. 4K Ultra açsın 2 FPS versin istiyorsa ama kapanıyorsa bir sıkıntı vardır.
Bir bakayım dedim 470 için düzgün test bulamadım ama 570 ile 4K Ultra oynuyor adam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yahu iyide tekrar söylüyorum bunun konuyla pek bir alakası yok. 4K Ultra açsın 2 FPS versin istiyorsa ama kapanıyorsa bir sıkıntı vardır.
Nasıl alakası yok hocam? İşlemciye fazla yük biner. Fazla yük binince fazla W elektrik harcar aynıları ekran kartı içinde geçerli. Power supply de besleyemiyorsa şak diye kapanır bilgisayar içerisindeki devrelerin yanmaması için.

Nasıl alakası yok hocam? İşlemciye fazla yük biner. Fazla yük binince fazla W elektrik harcar aynıları ekran kartı içinde geçerli. Power supply de besleyemiyorsa şak diye kapanır bilgisayar içerisindeki devrelerin yanmaması için.
Az önce ultra ayarlarda oynatmayacak olan sistem bir anda aşırı güç tüketir hale geldi :D Tamam hocam haklısınız siz.
Buyrun hocalarım videosu Kapanma sorunu

Hocam ekran kartına stress testi yaptım 71 derecenin üstüne çıkmadı
İşlemci ne durumda ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı