R3 2200G Sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ahmetymann

Centipat
Daha fazla  
İlk defa bilgisayarda mavi ekran hatası aldım. Valorant oynuyordum, oyunu kapattıktan 1-2 saniye sonra direkt görseldeki hatayı verdi. Daha sonra bilgisayar kendiliğinden yeniden başladı.

Minidump dosyası: 061521-14140-01.dmp

Sistem özelliklerim:

İşlemci: Ryzen 3 2200G
Anakart: Gigabyte A320M-H
RAM: Adata XPG Gammix D30 3000MHz DDR4 (2x8)
Depolama 1: Patriot P210 256 GB SSD (İşletim sistemi burada yüklü)
Depolama 2: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM HDD
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
İşletim Sistemi Sürümü: 21H1
BIOS Sürümü: F53
Radeon Software sürümü: 21.5.2 (en güncel sürüm)

Radeon Software ve Windows Update güncellemelerini sürekli kontrol eder ve yüklerim şu an onların da en güncelleri yüklenmiş durumda. Driver güncellemesini işletim sistemini ilk yüklediğimde AMD'nin kendi sitesinden yapmıştım. Geri kalanların çoğunu Windows kendi kuruyor diye herhangi bir güncelleme yapmamıştım. Hatayı aldıktan sonra Windows Update bölümünden isteğe bağlı güncelleştirmeler altında "Advanced Micro Devices, Inc. - Display - 27.20.14536.3" güncellemesini indirdim. Bu güncelleme, işletim sistemini yüklediğimden beri vardı ama AMD'nin kendi sitesinden indirdiğim sürücü bundan daha yeni bir versiyon olduğu için onu kurmuştum ve bu zamana kadar hiç hata almamıştım. Ama şu an Windows Update bölümündeki o güncellemeyi indiriyorum deneme amaçlı, konuyu oluşturduktan sonra onu kuracağım. Başka belirtmem gereken bir şey var mı bilmiyorum ilk defa burada konu açıyorum eksik bir şey varsa kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-06-15 031531.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-06-15 031531.jpg
    119,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa bilgisayarda mavi ekran hatası aldım. Valorant oynuyordum, oyunu kapattıktan 1-2 saniye sonra direkt görseldeki hatayı verdi. Daha sonra bilgisayar kendiliğinden yeniden başladı.

Minidump dosyası: 061521-14140-01.dmp

Sistem özelliklerim:

İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Anakart: Gigabyte A320M-H
RAM: Adata XPG Gammix D30 3000MHz DDR4 (2x8)
Depolama 1: Patriot P210 256 GB SSD (işletim sistemi burada yüklü)
Depolama 2: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM HDD.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.
İşletim sistemi sürümü: 21H1.
BIOS sürümü: F53.
Radeon Software sürümü: 21.5.2 (en güncel sürüm)

Radeon Software ve Windows Update güncellemelerini sürekli kontrol eder ve yüklerim şu an onların da en güncelleri yüklenmiş durumda. Driver güncellemesini işletim sistemini ilk yüklediğimde AMD'nin kendi sitesinden yapmıştım. Geri kalanların çoğunu Windows kendi kuruyor diye herhangi bir güncelleme yapmamıştım. Hatayı aldıktan sonra Windows Update bölümünden isteğe bağlı güncelleştirmeler altında "Advanced Micro devices, ınc. - display - 27.20.14536.3" güncellemesini indirdim. Bu güncelleme, işletim sistemini yüklediğimden beri vardı ama AMD'nin kendi sitesinden indirdiğim sürücü bundan daha yeni bir versiyon olduğu için onu kurmuştum ve bu zamana kadar hiç hata almamıştım. Ama şu an Windows Update bölümündeki o güncellemeyi indiriyorum deneme amaçlı, konuyu oluşturduktan sonra onu kuracağım. Başka belirtmem gereken bir şey var mı bilmiyorum ilk defa burada konu açıyorum eksik bir şey varsa kusura bakmayın.

Bende Valorant yayını yapıyordum oyunu kapattıktan 1-2 saniye sonra görüntü gitti no Signal yazdı yeniden başlattığımda düzeldi sorun Valorant yüklemeden önce böyle sorunum yoktu direk Valorant'ı sildim Vanguard ile alakalı diye düşünüyorum çok sorun yaşayan var.

Bende Valorant yayını yapıyordum oyunu kapattıktan 1-2 saniye sonra görüntü gitti no Signal yazdı yeniden başlattığımda düzeldi sorun Valorant yüklemeden önce böyle sorunum yoktu direk Valorant'ı sildim Vanguard ile alakalı diye düşünüyorum çok sorun yaşayan var.
O vanguard bi türlü doğru düzgün çalışmadı zaten,oyun ilk çıktığında hiç böyle problemler çıkmıyordu ama güncelleme geldikçe farklı farklı sorunlar çıkmaya başladı. Teşekkür ederim tavsiye için 👍🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı