R3 2200G ve RX580 sistemde düşük GPU kullanımı

EvilJanche

Kilopat
Daha fazla  
Düşük GPU kullanımı sıkıntım her oyunda devam ediyor. Soruna aylardır bir çözüm bulamadım. 2 kere ekran kartı değiştirdim, çift kanal 16 GB RAM'e geçiş yaptım fakat sorun hala düzelmedi. Tüm oyunlarda GPU kullanımında dalgalanma ve düşük GPU kullanımı sorunu karşıma çıkıyor, bu da istisnasız tüm oyunlarda FPS düşmesi yaşamamı sağlıyor.

Sistem özelliklerim:
Ryzen 3 2200G.
RX580 4 GB.
16 GB 2400 MHz RAM.
1TB HDD.
500W Power Boost PSU.
Örnek olarak MSI Afterburner ile çekilmiş bir SS paylaştım.

1.png

Sizlerden tek ricam gerçekten çözüm olabilecek önerilerle yaklaşın.
Ayarları yükselt, çözünürlük yükselt, darboğaz yapıyordur o gibi önerilerle yaklaşmayın. Aynı işlemci RAM ve ekran kartını kullanan arkadaşım tüm oyunları sorunsuz, çatır çatır oynuyor. Aynı parayı ben vermeme rağmen ben oynayamıyorum.

Sende darboğaz var ama yaşadığın sorun darboğaz kaynaklı değil. Başka bir sorun.
Evet bende bu şekilde düşünüyorum en kısa sürede PSU deniyeceğim.
Yeni Psu sparişini bugün verdim sonuçları paylaşıcam aynı sorunu yaşayan arkadaşlar takipte kalsın.
Arkadaşlar Corsair VS650 PSU taktım bilgisayarıma GPU kullanımındaki dalgalanmalar bir tık daha stabil hale geldi fakat işlemciden kaynaklı darboğazın önüne geçebilecek birşey yok PSU yu yükselterek daha sonraki upragade lere yol açmış bulundum. Sorunun genel ve kesin çözümünün ise işlemci yi yükseltmek olduğuna kanaat getirdim. Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı