R5 1600X ve GTX 1080 Sistem Deneyimleri

Arkadaşlar uzun zamandır güzel bir PC toplamak istiyordum. Sonunda bitirdim ve deneyimlerimi video çekerek aktarmaya çalıştım.
  • İşlemci: AMD R5 1600x
  • Anakart: Asrock fatalty ab350 ITX
  • RAM: G.skill trident z RGB 16GB
  • Ekran kartı: MSI Seahawk x 1080
  • Kasa: Thermaltake Core P1
  • SSD: Toshiba OCZ TR150 480GB
  • Güç Kaynağı: Thermaltake Smartpower 80plus Bronze 750W

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sebebi 2K ve üstü çözünürlüklerde GPU kullanımı daha önemli. Genel olarak hala kötü bir işlemci sadece ekran kartı tarafından bu fark kapatılıyor.

Tüm oyunları karşılaştırmanızı tavsiye ederim. 7. nesil Intel hala daha üstün.
Ya küçük salla işlemci kullanımı farkına bak AMD daha iyi, FPS de fark yok. 1600X'in 7. nesil deki rakibi 7600K şimdi sen 1600X'in yerine gider 7600K mı alırsın? Intel 7. nesil Ryzen'e rakip değil. Şu an forumdaki çoğu kişi bir sistem tavsiyesi konusunda ya Ryzen önerir ya da Intel 8. nesil.

Ya küçük salla işlemci kullanımı farkına bak AMD daha iyi, FPS de fark yok. 1600X'in 7. nesil deki rakibi 7600K şimdi sen 1600X'in yerine gider 7600K mı alırsın? Intel 7. nesil Ryzen'e rakip değil. Şu an forumdaki çoğu kişi bir sistem tavsiyesi konusunda ya Ryzen önerir ya da Intel 8. nesil.
İşlemci kullanım oranına göre bakarsak FX serisi dünyadaki en iyi işlemciler.

Ben 8. nesil öneririm ama 7. nesil hala AMD işlemcilerden daha iyi.

İşlemci kullanım oranına göre bakarsak FX serisi dünyadaki en iyi işlemciler.

Ben 8. nesil öneririm ama 7. nesil hala AMD işlemcilerden daha iyi.

Tamam hocam, sonra vay efendim 7700K çok ısınıyor diye forumda gezinmeyin. Alın 7.nesil bakalım ısısından oyun oynanır mı? Ayrıca FX serisi 7.yılını kutluyor.

Ben 8700K 5.0Ghz kullanıyorum ve ısınma mevcut değil.

AMD Fanboyluğuna karşıyım.

Ben burada fanboyluk yapmıyorum. Gerektiği yerde Intel, gerektiği yerde AMD önerdim. Ayrıca dediğim 8700K için geçersiz. 7700K bildiğimiz 6700K'nın O.C'lu hali. FX serisi 7.yılını kutluyor diyerek demek istediğim FX serisinin vadesinin dolduğu.

Intel Fanboyluğuna karşıyım.

En baştan beri Intel fanboyluğunu yapan sana ne demeli. 8. nesil daha iyi desen Ryzen'e göre düşünürüm anlarım da 7. nesil Ryzen'den daha iyi demek fanboyluk oluyor.
Fanboyluk değil gerçek demek oluyor.

GTX 1080 alanlar beraberinde 1080P monitör almayacağına göre Ryzen ile Intel arasındaki fark yüksek çözünürlükten ötürü nispeten daha az olacaktır. İşte tam burada aralarında F/P farkı, işlemci kullanımı, uzun vade teminatı gibi artılar devreye giriyor.

Eğer tek çekirdek gücünden dolayı 5-10 FPS için Intel 7. nesil alınacaksa o soketin papucunun çoktan dama atıldığını, seneye de BIOS desteğinin kesileceğini baştan idrak etmek gerekir. Ryzen alanların Mart ayından itibaren gelecek BIOS güncellemesiyle beraber 2. nesil işlemcileri kullanacağı belki çıkarsa 3. nesil işlemcileri kullanacağı yerde 7. nesil işlemciler günden güne unutulmaya yüz tutacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı