R5 2600 ve RX 590 sistem yeterli performans vermiyor

Ravenor

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, yukarıda belirttiğim sisteme sahibim ve test videoların da gördüğümle aldığım FPS aynı değil. Örnek vermek gerekirse Witcher 3'te maksimum ayarlarda 75 FPS civarı alıyorlarken ben 50 FPS civarı alıyorum. Çift kanal RAM performansına sahip değilim, tek kanal RAM kullanıyorum ama offline oyunda bu kadar FPS fark edeceğinden şüpheliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapilan testi izlediğin videonun açıklama kısmına bak eğer görüntü ayarları aynı, parça olarak bir fark yoksa sistemde bir bozukluk olabilir. Ama eğer ekran karti soğutma marka vs farklı ise normal diyebiliriz. ;D

Bende de R2600 + RX590 var. Senden farklı olarak Çift kanal RAM var. Çift kanal RAM AMD sistemlerde gerçekten epey bir etki yapıyor. İzlediğin videoyu atar mısın?

Bende de R2600 + RX590 var. Senden farklı olarak Çift kanal RAM var. Çift kanal RAM AMD sistemlerde gerçekten epey bir etki yapıyor. İzlediğin videoyu atar mısın?
Buyrun.
Single oyunlarda bu kadar etki yaratacağını sanmıyorum.

Hem çift kanal hem CL14 bellekler hem de i7 8700K işlemcisinin oyun performansında R5 2600'den iyi olması derken aradaki fark oluşabilir gibime geliyor.

1080P'de adamın bizzat aynı ayarlarıyla, R5 2600 (3700 MHz) + 16GB RAM + RX 590 (1560 Mhz) ile aldığım değerler bu şekilde. Sadece etrafta gezindim. 60-65 FPS civarı aldım. O adam videoyu farklı yerde çekmiş. Mekan farkı FPS'de önemli etken diye düşünüyorum. O adam bir Intel bir işlemci kullanmış, AMD değil. Sizin de değerleriniz böyle açık alanda bu civarlardaysa çok kafanıza takmayın. Dual RAM olmadığı için 10-15 FPS altını alıyor olabilirsiniz. Anormal olan bir durum göremiyorum. @Ravenor

1570918555656.png

Single Ram ile Dual Channel arasında uçurum kadar özellikle 15 FPS fark yaratacak bir artış yok kafa karıştırmayın.

Single Ram ile Dual Channel arasında uçurum kadar özellikle 15 FPS fark yaratacak bir artış yok kafa karıştırmayın.
Var sanki. Örneği şurada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080P'de adamın bizzat aynı ayarlarıyla, R5 2600 (3700 MHz) + 16GB RAM + RX 590 (1560 Mhz) ile aldığım değerler bu şekilde. Sadece etrafta gezindim. 60-65 FPS civarı aldım. O adam videoyu farklı yerde çekmiş. Mekan farkı FPS'de önemli etken diye düşünüyorum. O adam bir Intel bir işlemci kullanmış, AMD değil. Sizin de değerleriniz böyle açık alanda bu civarlardaysa çok kafanıza takmayın. Dual RAM olmadığı için 10-15 FPS altını alıyor olabilirsiniz. Anormal olan bir durum göremiyorum. @Ravenor

Eki Görüntüle 447667
Eve gidip deneyecegim 2-3 saate buraya sonucunu yazacağım. İnsallah dediginiz gibidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı