R5 3600 ile RTX 3070 darboğaz olur mu?

Mertylk

Hectopat

Hocam siz RTX 2060 Super satıp RTX 3070 almayı planlıyordunuz değil mi hocam? Ben de sizle aynı modele sahibim, ben de satmak istiyorum değer mi? Ama ben işlemci olarak Ryzen 5 3600 kullanıyorum darboğaz olur mu?

Hocam siz RTX 2060 Super satıp RTX 3070 almayı planlıyordunuz değil mi hocam? Ben de sizle aynı modele sahibim, ben de satmak istiyorum değer mi? Ama ben işlemci olarak Ryzen 5 3600 kullanıyorum darboğaz olur mu?
1080P'de darboğaz yapabilir, 2K'da oynarsan tahminimce yapmaz, 2K monitörün varsa özel çözünürlük ayarlayıp yapabilirsin, belki OC yaparsan 1080P'de ki darboğaz kalkabilir.

Hocam 2060 Superimi Coil Whine yüzünden iade ettim satmadım. 3600X ile 3070 kullanıyorum, 2K'da darboğaz yok. 2060S'i iyi fiyata satarsan bir de 1 2060S fiyatı daha eklersen 3070 alabiliyorsun maalesef. Değer mi, bence değer. 2060S'ten çok daha uzun ömürlü bir GPU olduğu kesin.

@Caner Ülken Hocam Asus DUAL 3060 Ti yükte en fazla kaç dereceyi gördü? Asus DUAL 3060 Ti almayı planlıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
3060 TI ile ilgili bir bilgim yok ama benim kasamda Asus Dual 3070'te max 72 dereceyi gördüm. Aynı tasarım olduğundan bu dereceler olacağını düşünüyorum.

Valla ekran kartı ya da başka bir bileşen alırken servis kalitesine göre seçim yapmaya çalışıyorum. 2060S kartım MSI'dı. 5 aylık kartı coil whine var diye iade aldılar. Yine MSI almak istiyordum servis kalitesi nedeniyle ama bulamadım ben de bir başka büyük Asus'a yöneldim. Palit ve Galax'ın da çok büyük markalar olduğunu biliyorum ama servisi ile ilgili bir bilgim olmadığı için hiç o markalara yönelmedim. Umarım servise bir ihtiyaç duymam da Asus beni haksız çıkarmaz.

@Caner Ülken Bir arkadaş Palit veya Galax kartta herhangi bir sorun olduğunda aldığınız yere göndermemiz gerektiğini söyledi. Palit ne kadar güvenilir bir marka olsa bile teknik serviste Asus teknik servisi daha çok ilgilenir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı