R5 3600 OC ile 10400F'i sollayabilir mi?

Parantez içine bu skoru sırf yüksek önbellek miktarı nedeniyle aldığınıda yazarsak daha iyi olur :).

Hocam DA videosundan anladığım kadarıyla işlemciye yüklenen oyunlarda 10400F işlemci RTX 2070 ile darboğaz yapıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam DA videosundan anladığım kadarıyla işlemciye yüklenen oyunlarda 10400F işlemci RTX 2070 ile darboğaz yapıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında önemli olan 2K. Çünkü arkadaş 2K'da 3060 Ti ile kullanacak. O kart 2080S gücünde olur maksimum. Ki besler o zaman.

Aynen ya 100 derece görecekmiş :DD .

Daha senin R5 3600'ün stok soğutmada yetersiz kaldığından haberin yoktur, eminim. Ne yani, ısı borusu olmayan bir Wraith Stealth işte. Wraith spire olsa bu ısıyı görmezdi ama Stealth çok giriş seviyesi bir soğutma çözümü.
Sonuç olarak Benchmark çoklu çekirdek testinde geçiyor mu geçiyor.

Geçiyor, ama oyunlar bu çoklu çekirdeğe bakmıyor. Halen tek çekirdek gücü ilk etken oyunlarda.

Aslında önemli olan 2K. Çünkü arkadaş 2K'da 3060 Ti ile kullanacak. O kart 2080S gücünde olur maksimum. Ki besler o zaman.

Ben 10400F ile sistem toplayacaktım ama şu an vazgeçtim, ben sistemi 1080P kullanacağım ve 2070 super/3060 ekran kartı alacağım, darboğaz olsun istemem, aldığım işlemci çok ısınmayacak zaten (yük altında girmeyecek), sadece LoL oynayacağım :).

Daha senin R5 3600'ün stok soğutmada yetersiz kaldığından haberin yoktur, eminim. Ne yani, ısı borusu olmayan bir Wraith Stealth işte. Wraith spire olsa bu ısıyı görmezdi ama Stealth çok giriş seviyesi bir soğutma çözümü.

O işlemciye o soğutucu hakaret zaten. AMD kendi işlemcisini üvey evlat gibi görüyor bu konuda.

10400F'i Z490 ile kullanmak mantıksız. Işlemci zaten en fazla 2666 MHz destekliyor ve çarpan kilidi kapalı.

Sanki intelin stok soğutması çok iyi , ayrıca 100 derece çok yüksek ulaşamaz 100 dereceye .

Yeni konular

Geri
Yukarı