R5 3600 RX 5500XT Kernel Power 41 (63) hatası

Bleach

Picopat
R5 3600, RX 5500XT, Gigabyte B450M S2H V2 sisteme sahibim.

Sistemi 2 ay önce tüm parçaları 0 olarak farklı farklı sitelerden sipariş ederek kendim topladım, GTA V, LoL gibi oyunlarda yüksek ayarlarda sorun yaratmadan her şey tıkırında ilerliyor. İşlemciyi stock fanda Core Performance Boost kapalı 3.59GHz'de sabit kullanıyorum, birkaç defa YouTube'da bir şey izlerken nadiren kapandığına ve bu hatayı verdiğine şahit oldum. Bugün Rust indirdim ancak daha menüdeyken oyun açıldıktan 10-15 saniye sonra sistem resetleniyor ve olay günlüğünde Kernel Power 41 hatası görünüyor. Windows'tan olabileceğini belirtenler mevcut, internetten hazır ISO ile flash bellek üzerinden kurulum yaptım. Isı değerlerini kontrol ettiğimde kapanma esnasında işlemcim 70 derecelerinde, ekran kartım ise 60 derecelerinde oluyor, sorun PSU'da olabilir mi? Corsair Spec Delta VS550 yeni seri ile birlikte kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU olma ihtimali var. Kernel Power hatası genellikle PSU kaynaklı olur.

Ekran kartını yük testine soktuğumda 8 dakikalık bir testte %100 yük altında Max 72 derece gördüm, işlemciyi stok fanla kullanıyorum ve aynı şekilde test ettiğimde 95 dereceleri gördüm ancak bilgisayarı resetleten Rus'ta girdiğimde 50 dereceyi geçmiyor işlemci, ekran kartı Rus'ta girdiğimde 67 seviyelerine çıkıyor ancak hot spot diye bir ısı seçeneği gördüm ve bu değer 95'lere çıkıyor aynı şekilde ekran kartına kasa açıkken elim ile dokunduğumda neredeyse alev alacak gibi sanki 200 derece, Rusta girince resetlenen bilgisayar tüm testlerde 95 dereceleri görsede resetlenmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı