R5 3600 RX 5600XT sistem reset atıyor

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Sapphire Pulse RX 5600XT modeli ekran kartı, R5 3600 işlemci, Apache panther 8x2 Dual Channel 16 GB RAM, B450M S2H anakart, Corsair CV650W 80+ güç kaynağı sistemim. Şu anki güncel ekran kartı sürümüm 20.9.1. Son zamanlarda ara sıra bilgisayar kendini resetlemeye başladı. Bazen açtıktan 2 dk sonra bazen 3 4 saat sonra resetliyor. Bazen hiç olmuyor, bazen çok sık oluyor. Size sorum ekran kartı driverını güncellemeli miyim? 20.11.2'ye güncelleyen varsa nasıl performans alıyor yazabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran karti suruculeri için bilgili kisileri etikeyliyorum. @Motionlessın white @TÇB @MisakiTaro. BIOS surumunuz nedir? BIOS'unuz guncel mi?

Hocam BIOS sürümüm bu lakin son sürüm mü bilmiyorum nereden öğrenebilirim? BIOS sürümünü güncellemek kolay mıdır yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    45,5 KB · Görüntüleme: 36
Ben de benzer sorunu yaşamıştım. 20.11.2'yi yükledikten sonra herhangi bir sorun yaşamadım. DDU ile şu anki sürücünüzü kaldırıp 20.11.2 sürücüsünü deneyin.

Hocam dediğinizi deneyeceğim bir sorum var bu anakart BIOS sürümüm şu an güncel mi? F50 bildiğim kadarıyla güncel ama tam emin değilim yeni güncellemesi var mı biliyor musunuz? Anakartım B450M S2H.

Geri
Yukarı