R5 3600 sıcaklık değerleri nasıl?

TurkuazGül

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
XFX RX5700XT 8GB
32GB RAM
Meslek
Yazar
Arkadaşlar daha az önce CPU fanımı AMD'nin görseldeki ürünüyle değiştirdim. (İkinci el aldım) Ve sadece GTA 5 85 dereceye ulaşıyor. Daha öncesinde test yapmadım acaba değerler normal mi?

Windows 11
AMD Ryzen 5 3600
AMD Sapphire HD 7950
MSI B450M Pro Anakart
16 GB 3000MHz RAM

Boşta 45-50 arası çalışıyor bu arada.

Dosya Ekleri

• 20210927_220126.jpg
    20210927_220126.jpg
    119,2 KB · Görüntüleme: 59
Hocam, hangi soğutucuyu kullanıyorsanız çok kötü. Derhal değiştirin. Herkese CPB kapatmasını söyleyenleri de anlamıyorum. Elindeki işlemciyi tam performansta kullanmak varken neden berbat bir soğutucu yüzünden daha düşük performansta kullansın ki?

Wraith Prism kötü bir soğutucu değil aslında. Termal macun uygulaması yaptınız mı? Yaptıysanız hangi macunu kullanıyorsunuz?

Wraith Prism kötü bir soğutucu değil aslında. Termal macun uygulaması yaptınız mı? Yaptıysanız hangi macunu kullanıyorsunuz?
Termal macun ucuz bişey aldım.İşlemcimin üzerinde AMD'nin kendi macunu vardı ben de fana çok az bişey kendi macunumdan sıktım.Sorun oradan mı acaba?

Arctic Freezer 34 Duo öneririm o işlemciye. Bende kullanıyorum, stok fanda 88 derecelerde idi şuan ise, 59-62 arası geziyor Core performance boost ayarı açıkken ve yükte iken. Boşta ise 24-26 derece.

Termal macun ucuz bişey aldım.İşlemcimin üzerinde AMD'nin kendi macunu vardı ben de fana çok az bişey kendi macunumdan sıktım.Sorun oradan mı acaba?
Hocam, işlemcinin üzerindeki macunu temizlemediniz mi? Eğer öyleyse sökün fanı, tüm macunu silin, tekrar macun uygulayın. Bu değerler çok yüksek. R5 3600X CPB ile kullanıyorum ve oyun oynarken 61 derece üzerini görmedim. Benchmark yaparken 80 dereceleri ancak zorluyor.

Geri
Yukarı