R5 3600 stress testinde 85 derece oluyor

OsmanNG

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcin ve Snowman T6 kule tipi işlemci soğutucum mevcut ve bu işlemci stress testinde 84 85 derecelere çıkıyor. Bunu nasıl düşürebilirim? Bu işlemciyi kullananlar yorum yapabilir mi hangi sıcaklık değerlerindeler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki şey soracağım bu ASUS BIOS'unda profil kaydetme var mı MSI'daki gibi?

Hiç bakmadım ama sanırım yok, MSI Afterburner'dan mı bahsediyorsun profil kaydetme derken? MSI BIOS'larda profil kaydetmeler var mıydı hatırlamıyorum.

Hiç bakmadım ama sanırım yok, MSI Afterburner'dan mı bahsediyorsun profil kaydetme derken? MSI BIOS'larda profil kaydetmeler var mıydı hatırlamıyorum.

Şu an 1.25 voltaj ile 4.2 de kullanıyorum sıcaklık değerleri AIDA64 pe 77 derece kapanma yok Cinebench R23 le 9700 score aldım score nasıl sence şu an hem Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorum hem yayın yapıyorum 65 derecede seyrediyor böyle kullanmaya devam edeceğim galiba.

Şu an 1.25 voltaj ile 4.2 de kullanıyorum sıcaklık değerleri AIDA64'de 77 derece kapanma yok Cinebench R23'te 9700 score aldım score nasıl sence şu an hem Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorum hem yayın yapıyorum 65 derecede seyrediyor böyle kullanmaya devam edeceğim galiba.

Diğer işlemcilerin Cinebench skorlarını görmeden karşılaştırmalı olarak bir şey söyleyemem. Prime95 ile de dene istersen, daha zorlayıcı bir test. R6 + yayın tablosunda gayet serin tabii.

Diğer işlemcilerin Cinebench skorlarını görmeden karşılaştırmalı olarak bir şey söyleyemem. Prime95 ile de dene istersen, daha zorlayıcı bir test. R6 + yayın tablosunda gayet serin tabii.

Prime 95'i çözmeye çalışıyorum. Bakalım haber ederim.

Tekrardan merhaba şu an ayarlarımdan gayet memnunum gibi en azından yayın açık haldeyken hiçbir oyunda 65 üstünü görmedjm sıcaklık olarak Valorant CS gibi işlemci isteyen oyunlarda ise 60'ı geçmedi şu anlık ideal sıcaklıklar gibi duruyor bu işlemci için peki kafama takılan şey şu an tüm çekirdekler sabit 4.2 GHz de çalışıyor sistem boşta dursa bile bu hızda peki bunun olumsuz yönde bir sorunu olur mu bilgisayara?

Son düzenleme:
Tekrardan merhaba şu an ayarlarımdan gayet memnunum gibi en azından yayın açık haldeyken hiçbir oyunda 65 üstünü görmedjm sıcaklık olarak Valorant CS gibi işlemci isteyen oyunlarda ise 60'ı geçmedi şu anlık ideal sıcaklıklar gibi duruyor bu işlemci için peki kafama takılan şey şu an tüm çekirdekler sabit 4.2 GHz de çalışıyor sistem boşta dursa bile bu hızda peki bunun olumsuz yönde bir sorunu olur mu bilgisayara?

Boşta o frekanslarda çalışmayacaktır, Ryzen Master'dan mı baktın frekanslara yoksa Görev Yöneticisi'nden mi?

Sıcaklıklar iyi olduğu sürece sorun olmaz.

Boşta o frekanslarda çalışmayacaktır, Ryzen Master'dan mı baktın frekanslara yoksa Görev Yöneticisi'nden mi?

Sıcaklıklar iyi olduğu sürece sorun olmaz.

HWMonitor ,Görev Yöneticisi ,AIDA64 gibi programlarda sürekli 4.2 gözüküyor Ryzen Master'den bakmadım hiç MSI Afterburner ile oyunlarda falan da %30 kullanımda da olsa %70 kullanimda da olsa 4200MHz yazıyor BIOS'tan CPU ratioya 42 değeri girilik.

HWMonitor ,Görev Yöneticisi ,AIDA64 gibi programlarda sürekli 4.2 gözüküyor Ryzen Master'den bakmadım hiç MSI Afterburner ile oyunlarda falan da %30 kullanımda da olsa %70 kullanimda da olsa 4200MHz yazıyor BIOS'tan CPU ratioya 42 değeri girilik.

Oyunlarda zaten işlemci frekansını yukarı atar. Normaldir bu durum, CPB ve PBO kapamıştık sanırım OC için öyle hatırlıyorum.

Ryzen Master AMD işlemcileri izlemek için en iyi program, ona da bir bak istersen.

Oyunlarda zaten işlemci frekansını yukarı atar. Normaldir bu durum, CPB ve PBO kapamıştık sanırım OC için öyle hatırlıyorum.

Ryzen Master AMD işlemcileri izlemek için en iyi program, ona da bir bak istersen.

Evet CPB ve PBO kapalı Ryzen Master ile bakıp döneceğim hemen.

Dosya Ekleri

• 16420693415838452000673566824978.jpg
    16420693415838452000673566824978.jpg
    185,1 KB · Görüntüleme: 16

Evet 400MHz'te çalışıyor mesela. Sol alttan Advanced View moduna alırsan daha detaylı bakabiliriz.

Ryzen Master değerleri gerçekten doğru mu acaba HWiNFO gibi programlarla baktığımda CPU voltage 1.25'deyken Ryzen Master'de 1.1 gösteriyor sıcaklık olarak boşta HWiNFO da 38 39 dereceyken Ryzen Master'de 36 sizce hangisine inanmalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı