R5 3600 ve RTX 2080 Super Donma Ve Ekranların Kapanma Sorunu

Antgee

Centipat
Yaklaşık 2 hafta önce ekran kartını işlemciyi ve anakartı değiştirdim. MSI Gaming X Trio RTX 2080 Super, Ryzen 5 3600 ve ASUS TUF X470 -Plus aldım ilk günlerde bir problem yoktu. Ancak bir süre sonra 2 problem meydana gelmeye başladı birincisi oyun oynarken bir anda donuyor. Ardından işlemlerim 30 40 saniye sonra geliyor ve işlemlerim bilgisayarı kapatmadığım sürece düzelmiyor. İkinci problem ise bilgisayar açıkken bir anda ekranlar siyah oluyor. Fanlar son ses çalışmaya başlıyor ancak oyundan veya sesli konuşmadan düşmüyorum. Bilgisayar çalışmaya devam ediyor ekranlar asla açılmıyor ve fanlar son ses çalışmaya devam ediyor bilgisayarı kapatmadığım sürece düzelmiyor.

BIOS'u güncelledim çift monitör kullanıyordum. Birini kapattım tek monitörlede aynı problemi yaşadım.
RAM'lerim Kingston HyperX DDR4 2133 MHz 8 GB X2.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD GPU'lara ön yargı gördüm de bu kadar değil yani... NVIDIA kullanıyor arkadaş...

Yaklaşık 2 hafta önce ekran kartını işlemciyi ve anakartı değiştirdim. MSI Gaming X Trio RTX 2080 Super, Ryzen 5 3600 ve ASUS TUF X470 -Plus aldım ilk günlerde bir problem yoktu. Ancak bir süre sonra 2 problem meydana gelmeye başladı birincisi oyun oynarken bir anda donuyor. Ardından işlemlerim 30 40 saniye sonra geliyor ve işlemlerim bilgisayarı kapatmadığım sürece düzelmiyor. İkinci problem ise bilgisayar açıkken bir anda ekranlar siyah oluyor. Fanlar son ses çalışmaya başlıyor ancak oyundan veya sesli konuşmadan düşmüyorum. Bilgisayar çalışmaya devam ediyor ekranlar asla açılmıyor ve fanlar son ses çalışmaya devam ediyor bilgisayarı kapatmadığım sürece düzelmiyor.

BIOS'u güncelledim çift monitör kullanıyordum. Birini kapattım tek monitörlede aynı problemi yaşadım.
RAM'lerin normal frekansı mı 2133 MHz, siz mi bu şekilde kullanıyorsunuz? Takılma yaşadığınız saatlerde ki Windows olay günlüğüne ait hataları paylaşır mısınız?

AMD GPU'lara ön yargı gördüm de bu kadar değil yani... NVIDIA kullanıyor arkadaş...

RAM'lerin normal frekansı mı 2133 MHz, siz mi bu şekilde kullanıyorsunuz? Takılma yaşadığınız saatlerde ki Windows olay günlüğüne ait hataları paylaşır mısınız?
Hahaha vallahi dikkat etmemişim. Ben de RX 580 kullanıyorum. Ön yargı yok. :)

Dostum aynı sorun bende yaşıyorum aynı sistem yeni konu açtım aynı ürünler var elimizde halla çözüm bullamadım.
Bende çift monitör kullanmıyorum bende Gigabyte 2080 Super OC var anakartım A320M-H işlemcim 3600X BIOS güncel RAM'ler 16 GB 8-8 balisticx 3000MHz ama 2400 çalıştırıyorum bende CoD gibi veya yüksek performans isteyen durumlarda bu hattayı alıyorum. Ben PSU kaynaklı olduğunu düşünüyor mu kendimin PSU'nu söyleyebilir misin acaba
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunun videosu direkt bu

Son düzenleme:
RTX kartlar ile siyah ekran yaşayan arkadaşlar sorunlarını nasıl çözdüğünü anlatabilir mi? Foruma katkısı büyük olur. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı