R5 5500 FIFA oynarken 100 dereceye ulaşıyor

Slozy

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Anakart
B450M Dragon
Bilgisayarımda stok sogutucu var FIFA'yi cok rahat yüksek FPS'lerde oynatıyor ama işlemci sıcaklığı yuksekken oyuna girince bilgisayar aniden kapanıyor. Sicaklik 100 derecelere dayanıyor. Normal mi? Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda stok sogutucu var FIFA'yi cok rahat yüksek FPS'lerde oynatıyor ama işlemci sıcaklığı yuksekken oyuna girince bilgisayar aniden kapanıyor. Sicaklik 100 derecelere dayanıyor. Normal mi? Ne yapmam lazım?

Sıvı soğutma gerekiyor. 100 derece normal değil kasanız kirliyse temizleyin termal macunu yenileyin.

Hazır sistem aldim hiç kontrol etmedim fanı.

Tertemiz kasa ucuz sıvı soğutma önerin var mı 1K civarında.

Hocam siz bir fanın montajının düzgün olup olmadığına bakın. 5500 için sıvı soğutma almak aşırı mantıksız sorununuz geçmezse bir kule tipi fan alırsınız çünkü 1K cıvarı sıvı soğutma piyasada bulunamamakta.

Hocam siz bir fanın montajının düzgün olup olmadığına bakın. 5500 için sıvı soğutma almak aşırı mantıksız sorununuz geçmezse bir kule tipi fan alırsınız çünkü 1K cıvarı sıvı soğutma piyasada bulunamamakta.
undervolt yaptım ve şuan boşta 45 derece (hava 41 derece) fanı çıkartıp tekrar taktım hala aynı elimle baskı fana baskı uyguluyorum tam oturmamıştır diye ama nafile boşta 45 derece undervolt yaptığım halde

.

Undervolt oncesi

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-08-17 saat 16.37.59.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-17 saat 16.37.59.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı