R5 5500 işlemci stres testinde 90 derece oluyor

ElmorsS

Hectopat
Bugün yeni işlemci taktım fanı falan iyi taktığımı düşünüyorum sallanmıyor. Boşta 50-60 derece arası stress testinde 88-90 dereceye dayanıyor ben de kapatıyorum. Fan sesi de şu şekilde acaba fan da mı sıkıntı var diye düşündüm. Ses şu şekilde:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boştaki sesidir bu arada.

Bugün yeni işlemci taktım fanı falan iyi taktığımı düşünüyorum sallanmıyor. Boşta 50-60 derece arası stress testinde 88-90 dereceye dayanıyor ben de kapatıyorum. Fan sesi de şu şekilde acaba fan da mı sıkıntı var diye düşündüm. Ses şu şekilde:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boştaki sesidir bu arada.
Bende aynı sorunu yaşıyordum çok ısınıyordu iyi bir soğutucu alabilirsiniz ben biraz fanteziye kaçıp sıvı soğutucu aldım.

Stok fan ile normal. Kule tipi bir soğutucu alabilirsiniz. Ayrıca arkadaki fan neden dönmüyor?
Onu ses anlaşılsın diye durdurmuştum.

İzlediğim sistem videolarında falan 60-70 derece arası oyunlarda bende 80 e kadar çıkıyor.

Stok stokucu ile normal. Oyunlarda işini görür ama render falan yapacaksan soğutucu alman lazım.

Hocam undervolt falan işe yarar mı çünkü baktığımda voltaj sürekli 1.1'den 1.3 1.4 falan oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı