R5 5500 RX 6600 sistemde RAM overclock denemesi sonrası görüntü gelmiyor

canbaranyildiz

Hectopat
Daha fazla  
RAM
XPG 2x8 GB CL16 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
M2 500 GB
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
A520M-K V2
İşlemci
R5 5500
RAM overclock denemesi yapıyordum, birkaç kez siyah ekran da kaldı bilgisayar, BIOS pili çıkartıp açarak denemeye devam ettim, en sonunda stabil değerler elde edemeyip tekrar BIOS reset attım, ekran görüntü verdi daha sonrasında eşimin bilgisayarı ile SSD değişimi yapıp temiz kurulum yapacaktım ama şu an siyah ekranda kaldım. Denediğim yöntemler; 1) BIOS pili çıkartıp beklemek 2) CMOS reset için 2 pine tornavida ile temas etmek 3) HDMI, DP kablo değişikliği 4) monitör değişikliği 5)RAM yerlerini değiştirmek ve tek slot kullanmak 6)televizyona bağlamak.
Ekran kartı diğer bilgisayarda çalışıyor ama siyah ekran aldığımda Power tuşu sonrası fanlar dönmüyor, tekrar Power tuşu ile kapatırken ufak bir oynama oluyor sadece. Parçaları takıp çıkarırken ekran kartı ya da RAM slotlarına mı zarar verdim diye düşünüyorum ama emin olamıyorum.

Sistemim: R5 5500, RX 6600, A520M k v2, 2x8 GB 3200 MHz CL16 bellek(XPG)

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz panik yapmışsın tornavida ya gerek yok ilk BIOS pili cikartiktan sonra ya da RAM'leri cikardiktan sonra tekrar görüntü gelmediyse RAM slotu veya RAM gitmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı