R5 5600 - RX 6600XT sistem nasıldır?

@Uchiha Shisui Hocam merhaba. Sistemi aldım ve geldi. Şu an ilk açılışı yapıyorum. RAM'i çift takınca ekrana görüntü gelmiyordu. RAM'leri tek tek slotlarda denedim çalışıyordu. Fakat çift takınca çalışmıyordu. Bios’a girip default yükledim bı çözüldü.
Şimdi ise W10 flashını takınca anakart logosu ekranında kalıyor.
Bios sıfırladım
Pili çıkarıp taktım.
Ekran kartını işlemciyi söküp taktım.
Hala aynı.
Fikriniz nedir?

@Kxaan @Toran @Airi

Son düzenleme:
@Uchiha Shisui Hocam merhaba. Sistemi aldım ve geldi. Şu an ilk açılışı yapıyorum. RAM'i çift takınca ekrana görüntü gelmiyordu. RAM'leri tek tek slotlarda denedim çalışıyordu. Fakat çift takınca çalışmıyordu. Bios’a girip default yükledim bı çözüldü.
Şimdi ise W10 flashını takınca anakart logosu ekranında kalıyor.
Bios sıfırladım
Pili çıkarıp taktım.
Hala aynı.
Fikriniz nedir?

@Kxaan @Toran @Airi
Tek ramle denediniz mi ?

Kusura bakmayın. Şimdi dönebildim. Standart süreçlerde bu sistemin sorunsuz oluşması gerekir ama konu içerisinde yapılacak işlemler hakkında bilgi verilmiş. Deneysel başka bir çözüm bilmediğimden ötürü sallamak istemem. Çünkü kronik sorun teşkil edecek bir parça seçmemiştiniz. Kaldım haliyle.

@Uchiha Shisui Hocam merhaba. Sistemi aldım ve geldi. Şu an ilk açılışı yapıyorum. RAM'i çift takınca ekrana görüntü gelmiyordu. RAM'leri tek tek slotlarda denedim çalışıyordu. Fakat çift takınca çalışmıyordu. BIOS'a girip default yükledim bir çözüldü.
Şimdi ise Windows 10 flashını takınca anakart logosu ekranında kalıyor.
BIOS sıfırladım
Pili çıkarıp taktım.
Hala aynı.
Fikriniz nedir?

@Kxaan @Toran @Airi

Hocam selam,
BIOS üzerinden RAM MHz hızını 3600 ise 3200'e, 3200 ise 2666 MHz'e çekebilir misin? Voltaj ayarlarıyla alakalı problem olabilir.

Kusura bakmayın. Şimdi dönebildim. Standart süreçlerde bu sistemin sorunsuz oluşması gerekir ama konu içerisinde yapılacak işlemler hakkında bilgi verilmiş. Deneysel başka bir çözüm bilmediğimden ötürü sallamak istemem. Çünkü kronik sorun teşkil edecek bir parça seçmemiştiniz. Kaldım haliyle.
Teşekkür ederim cevabınız için. Farklı bir marka ve model anakart önerebilir misiniz?
Hocam selam,
BIOS üzerinden RAM MHz hızını 3600 ise 3200'e, 3200 ise 2666 MHz'e çekebilir misin? Voltaj ayarlarıyla alakalı problem olabilir.
Hocam denedim sonuç aynı.

Vatanbilgisayar’dan aldım. Ayıplı ürün, umarım iade olur.

Teşekkür ederim cevabınız için. Farklı bir marka ve model anakart önerebilir misiniz?

Hocam denedim sonuç aynı.

Vatan Bilgisayar'dan aldım. Ayıplı ürün, umarım iade olur.

Vatan aracı o konuda, vatan zorluk çıkarmaz.
Gönderilen serviste sıkıntı varsa değişim yaparlar.
Ama iade konusunda bir şey diyemem

Yeni konular

Geri
Yukarı