R5 5600X için Valorant'ta 80 derece nasıl?

Kalıcı derken sıcaklıktan dolayı işlemcide kalıcı hasar gibi geçmeyecek bir performans kaybı yaşanır mı diye sormuştum hocam. Tabii ki daha soğuk olursa güzel olur fakat 65 70 dereceler oyunlarda normal diye biliyorum. Yaza kadar değiştirmeye çalışacağım soğutucu sistemimi o yüzden bu değerlerle verimli bir şekilde yaza kadar gelir miyim bunu sorayım ikinci olarak. Teşekkürler şimdiden hocam.

Kalıcı bir performans kaybı söz konusu değil. Sistemi kullanma amacınız günlük kullanım ve oyun için ise soğutma çözümünüz yeterli gelebilir. Fakat ağır iş yüklerinde kullanılacaksa bu soğutma çözümünün yeterli olup olmadığını Cinebench R23 vb. sentetik testlerle sisteminizi test etmeniz gerekir.

Kalıcı bir performans kaybı söz konusu değil. Sistemi kullanma amacınız günlük kullanım ve oyun için ise soğutma çözümünüz yeterli gelebilir. Fakat ağır iş yüklerinde kullanılacaksa bu soğutma çözümünün yeterli olup olmadığını Cinebench R23 vb. sentetik testlerle sisteminizi test etmeniz gerekir.
Teşekkürler hocam. Günlük ve oyun için kullanacağım şu an yazın da sıvı soğutmaya veya iyi bir kule tipi soğutucuya geçmek istiyorum. Sizin bir tavsiyeniz var mı acaba?

Teşekkürler hocam. Günlük ve oyun için kullanacağım şu an yazın da sıvı soğutmaya veya iyi bir kule tipi soğutucuya geçmek istiyorum. Sizin bir tavsiyeniz var mı acaba?

Her ürünün kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Günün sonunda kişinin önem verdiği konuya göre seçimler değişebilir. Siz en çok neye önem veriyorsunuz? Sessizlik, performans, görsel şölen vb. Özellikle bir ürünü satın almadan önce mutlaka ihtiyaç ve isteklerinize göre hareket etmeyi, yerli ve yabancı kaynaklardan ürünü test eden editörlerin değerlendirmelerini, ürünün artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

OC işlemlerinden anlıyorsanız sıcaklığı çok daha fazla düşürebiliriz 4.8 yapıp işlemciyi. Curve Optimizer'dan Negative All Core -30 yapın ardından +200 boost MHZ verin daha serin ve güçlü çalışacak işlemci.

Geri
Yukarı