R5 5600X işlemci yükte 52 derece sıcaklığı görüyor

NoNAME5252

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, R5 5600X islemcim var. 34 e-Sports Duo fan taktım boşta 35-40 arası yükte 52 derece üstü görmedim sıcaklardan dolayı CPB kapalı kullanıyorum. Bu degerler normal mi? Yani yükte 52 derece veren islemci boşta 20-30 vermesi lazım değil mi acaba?

Boşta 20-30 beklemeyin. Yükte fan daha hızlı çalıştığı için daha fazla sıcaklaşmadan durduruyor zaten. Boşta olan sıcaklığın çokta bir önemi yok. (50'yi geçmiyorsa)

Fazlasıyla serin çalışıyor herhangi bir sorun görmüyorum benimki boşta 55 yükte 85 kadar çıkıyor.

CPB açın işlemci buz gibi işte ne istiyorsunuz. Boşuna performans kaybediyorsunuz. Verdiğiniz paraya yazık. CPB kapalı stok soğutucuyla bile serin çalışıyor o işlemci. Üst seviye hava soğutma alıp işlemciyi kısıtlı performansta çalıştırmak saçmalık.

Son düzenleme:
O işlemciyi o soğutucuyla en iyi potansiyelde kullanmak lazım. Ne var ne yok açın derim. Memnun kalmazsanız duruma göre curve optimizer vs. ile ufak undervolt yapılabilir. Ama gerek kalmaz bile.

Boşta ve yükteki sıcaklıklar dediğiniz şekilde lineer değil maalesef. Boşta 20 30 derece arası görmek için kış aylarında olmamız lazım. Ortamdan kasaya soğuk hava girecek ki o sıcaklık değerlerini alabilelim. Ben 27 28 civarı alıyordum kış aylarında. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı