Çözüldü R7 3700X ve RTX 2070S Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperCesurr

Hectopat
Herkese merhabalar. 2070 Super'im var. İşlemcim Ryzen 7 3700X. CS'de 100 FPS civarları alıyorum her ayarda. Aynı zamanda diğer oyunlarda da şöyle bir sorun var Very Low'da da Ultra'da da benzer FPS'ler alıyorum. Çözümü bilen varsa yazarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diğer AAA oyunlarını dener misiniz? O güzel sistemle cs nedir ya :/
Cs yi örnek olarak yazdım. Sürekli oynadığımdan değil. Format deneyeceğim çözüm olur ise burada belirtirim tekrardan.
Hocam nvidia denetim masasını açın. 3D ayarların yönetilmesine tıklayın. Orda düşey yada dikey senkronizasyon olması lazım 3D uygulama ayarlarını kullan seçeneği işaretlidir. Onu kapalı yapıp deneyebilir misiniz? Oyuna girince fps_max 300, fps_modem 300, developer 1, net graph 3 kodlarını konsola giriniz. (Kodları CS 1.6'da kullanıyordum. 100 FPS limitini bu şekilde kaldırıyordum CS:GO'da da işe yarar diye düşündüm.)
Malesef işe yaramadı. Format deneyeceğim.
Sonunda... Format attım. Nvidia ayarlarını her şeyi değiştirdim. Ne varsa yaptım. En sonunda şuna ulaştım. Güç ve Uyku kısmında ek güç ayarlarında güç tasarrufunda olduğu içinmiş... Yüksek performansa aldım sorun çözüldü. Yazdıklarınız için teşekkürler.
Diğer AAA oyunlarını dener misiniz? O güzel sistemle cs nedir ya :/
Cs yi örnek olarak yazdım. Sürekli oynadığımdan değil. Format deneyeceğim çözüm olur ise burada belirtirim tekrardan.
Hocam nvidia denetim masasını açın. 3D ayarların yönetilmesine tıklayın. Orda düşey yada dikey senkronizasyon olması lazım 3D uygulama ayarlarını kullan seçeneği işaretlidir. Onu kapalı yapıp deneyebilir misiniz? Oyuna girince fps_max 300, fps_modem 300, developer 1, net graph 3 kodlarını konsola giriniz. (Kodları CS 1.6'da kullanıyordum. 100 FPS limitini bu şekilde kaldırıyordum CS:GO'da da işe yarar diye düşündüm.)
Malesef işe yaramadı. Format deneyeceğim.
Sonunda... Format attım. Nvidia ayarlarını her şeyi değiştirdim. Ne varsa yaptım. En sonunda şuna ulaştım. Güç ve Uyku kısmında ek güç ayarlarında güç tasarrufunda olduğu içinmiş... Yüksek performansa aldım sorun çözüldü. Yazdıklarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama aynı monitörden bende de var elmb-Sync, adaptive Sync ve 165Hz özelliklerini aktif edince oyunlarda parlaklık titremesi oluyor bu sorun sizde de oluyor mu acaba?

G-Sync pendulum demo indirip deneyebilir misiniz nadir oyunlarda oluyor bu sorun bir de size yazdığım programda. G-Sync tam ekran modunda etkinleştir ayarında çalıştırdım, framerate Min/Max kısmını 160 FPS getirip test edebilir misiniz titreme hissedecek misiniz merak ediyorum.
1583158325895.png

160 hz ya da 60 hz monitörde 300 fps alırsan yırtılma olabilir. Ordaki 2 özellik ve v-sync amacı ekran kartının monitörün kadar fps göndermesini sağlamaktır. V-sync özellikle bu işe yarar. Değiştirdikten sonra bilgisayarı aç kapa.

Edit: bu özellikler iyi bir şey, sistemin eskiyince daha çok işe yarayacak sadece manuel olarak şimdi karıştırman gerek.

Geri
Yukarı