R7 3700X ve RX 5700 XT sistem toplama

2060 Super mi 5700XT mi?

• 2060 Super

Oy: 17 63,0%
  • 5700XT

Oy: 12 44,4%

• Oy verenlerin toplamı
    27
  • Anket kapandı .
Bütçe
10000
Nerdeyse 1 yıl olacak. Rx5700 XT ve R7 3700x birlikte kullanıyorum. Anakart Asus Prime p x570. Sorunsuz bir biçimde kullanıyorum. Hava akışı iyi bir kasa alırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Yalnız ekran kartı için şunu söylemem gerekiyor ki yazılımsal sorunlar yaşayanlar çok fazla. Açıkçası ilk bir ay bir kaç defa da benim başıma geldi hatalar ama üstüne onca zaman geçmesine rağmen en ufak hata yaratmadı. Performansları da fiyatlarına kıyasla oldukça iyi.

Henüz aklımda bir model yok sadece bütün çevrem böyle bir sistem için kesinlikle X570 almamı önerdi ama Gigabyte X570 Aorus Elite ile Gigabyte X570 Aorus Pro arasında kaldım.

Nerdeyse 1 yıl olacak. Rx5700 XT ve R7 3700x birlikte kullanıyorum. Anakart Asus Prime p x570. Sorunsuz bir biçimde kullanıyorum. Hava akışı iyi bir kasa alırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Yalnız ekran kartı için şunu söylemem gerekiyor ki yazılımsal sorunlar yaşayanlar çok fazla. Açıkçası ilk bir ay bir kaç defa da benim başıma geldi hatalar ama üstüne onca zaman geçmesine rağmen en ufak hata yaratmadı. Performansları da fiyatlarına kıyasla oldukça iyi.
Hocam 5700 icin saglam bir sogutmasi olan kart seçilmesi lazim.

Gigabyte X570 Aorus Pro 4400MHz almayı düşünüyorum şu an, ekran kartı konusunda kafam karıştı 5700XT yeterli gelmez mi bu sisteme. 3060 fiyatı ne kadar acaba?

Bu kadar bekledim, biraz daha bekleyeyim bari, işlemcim değişmeyecek ama, ana karttan biraz kasıp ekran kartına yükleneyim. 3700X işlemci ve 3060 alacağımı varsayarsak X570 anakart gerekli midir, biraz daha ucuz yollu bir anakart seçimi yaparsam yanlış yapmış olur muyum?

Teşekkür ederim, şimdi biraz araştırdım, 3060 Ti önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecekmiş. Bu kartı bekliycem. Uzun zaman sonra sistem topluyorum, teknoloji çok hızlı ilerliyor. Sizden ricam işlemci ve ekran kartı bunlar olacak. (Ryzen 7 3700X, 3060 Ti ) bana anakart ve RAM önerebilir misiniz? Gerekirse bütçeyi biraz zorlayabilirim.

Teşekkür ederim, şimdi biraz araştırdım, 3060 Ti önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecekmiş. Bu kartı bekliycem. Uzun zaman sonra sistem topluyorum, teknoloji çok hızlı ilerliyor. Sizden ricam işlemci ve ekran kartı bunlar olacak. (Ryzen 7 3700X, 3060 Ti ) bana anakart ve RAM önerebilir misiniz? Gerekirse bütçeyi biraz zorlayabilirim.

Beklemek en güzeli az kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı