R7 3700X ve RX 5700 XT sistem toplama

2060 Super mi 5700XT mi?

• 2060 Super

Oy: 17 63,0%
  • 5700XT

Oy: 12 44,4%

• Oy verenlerin toplamı
    27
  • Anket kapandı .
Bütçe
10000
Sistem toplamayı düşünüyorum ve aklımda birkaç parça var. İşlemci Ryzen7 3700X anakart AMD çipsetli X570, ekran kartı için de 5700XT düşünüyorum. Hem işlemcinin hem de ekran kartının AMD çipsetli olması ısınma açısından sorun oluşturur mu? Ekran kartını NVIDIA mı seçmeliyim? Bu işlemci ve ekran kartı için anakart ve RAM önerisi lütfen.

Benim sistemim ROG 5700 XT, 3700X, TUF X570 PLUS anakart, Trident Z RGB 3600MHz RAM 16 GB, Samsung Evo 970 500 GB,

Bana anakart ve RAM önerebilir misiniz? Gerekirse bütçeyi biraz zorlayabilirim.

RGB RAM istiyorsanız G.Skill Trident Z veya Corsair Vengeance RGB Pro alabilirsiniz, ama RGB şart değilse G.Skill Ripjaws, Adata Gammix D30 ve Corsair Vengeance LPX alabilirsiniz.
Anakart olarak MSI B550 Tomahawk Max veya Aorus X570 Elite alabilirsin.

Sıvı soğutma istemiyorsunuz galiba ama alacaksanız SilverStone PF240 iyidir.

Hocam bence RX5700XT ile kumar oynamış oluyorsun haberin olsun, ben kendim kullanmadım ancak 1 haftadır falan bir arkadaşım kendisi aldı kullanıyor, her türlü sorunu yaşadı kart ile, driver hatalarından tut, siyah ekrana kadar bir sürü hata aldı, oyunlar düzgün çalışmıyor crash yiyor, oyunlar da durmadan FPS drop ve screentear problemi yaşıyor, bence rtx 3000 serisini bekleyin öyle karar verin, RX 5000 serisi kartlar çok dengesiz, bir kişide hiç sıkıntı çıkarmaz, diğerinde sorun üstüne sorun çıkarır,4-5 bin lira verip alacağınız kart ile kumar oynamaya hiç gerek yok.

Hocam bence RX 5700 XT ile kumar oynamış oluyorsun haberin olsun, ben kendim kullanmadım ancak 1 haftadır falan bir arkadaşım kendisi aldı kullanıyor, her türlü sorunu yaşadı kart ile, driver hatalarından tut, siyah ekrana kadar bir sürü hata aldı, oyunlar düzgün çalışmıyor crash yiyor, oyunlar da durmadan FPS düşmesi ve screentear problemi yaşıyor, bence RTX 3000 serisini bekleyin öyle karar verin, RX 5000 serisi kartlar çok dengesiz, bir kişide hiç sıkıntı çıkarmaz, diğerinde sorun üstüne sorun çıkarır, 4-5 bin lira verip alacağınız kart ile kumar oynamaya hiç gerek yok.

Burada ki öneriyi denesin arkadaşınız. İyi bir PSU olması şart 5700XT alıyorsanız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada ki öneriyi denesin arkadaşınız. İyi bir PSU olması şart 5700XT alıyorsanız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu zaten görmüştüm, bizim sorun power supply'dan kaynaklı değil, psu da yeni seasonic 1000 watt gold+ ve kablolama, montaj işini bilen biri tarafından yapıldı, bu grafiği görünce kontrol de ettik, böyle psu ile rtx 3090'ı bile takabilir kasaya.

Bunu zaten görmüştüm, bizim sorun Power Supply'dan kaynaklı değil, PSU'da yeni Seasonic 1000 Watt Gold+ ve kablolama, montaj işini bilen biri tarafından yapıldı, bu grafiği görünce kontrol de ettik, böyle PSU ile RTX 3090'ı bile takabilir kasaya.

İllaki sorun çıkaran gözden kaçan bir şey vardır. Umarım halledersiniz.

Öneri için teşekkür ederim ancak 5700XT almaktan vazgeçtim 3060 Ti'ı bekliyorum şu an.
Bu anakart ve RAM'lerin hepsi 3060 Ti ve 3700X'e uyar mı?

Ben 750W PSU aldım High Power Gold. Şimdi kelepir 5700XT arıyorum temiz sıkıntısız. 3060 Ti gelmesine dolar kuru çok yükselebilir. Beklemek kazandıracağı kadar kaybettirebilir.

Geri
Yukarı