R9 280X sistemde oyunlarda takılma sorunu

• Konuyu başlatan tonyjaa321
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 304
  • Görüntüleme 22B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T

tonyjaa321

Ziyaretçi
  • AMD FX 8370E işlemci.
  • 8 GB ram.
  • Windows 7.
  • R9 280X kart.
  • Msi 970a g46 ana kart.
Neredeyse her oyunda takılma var. Özellikle grafikleri iyi olan witcher 3, batman arkham knight, GTA V, Watch Dogs, BF4 gibi oyunlarda çok oluyor. Msi afterburner ile baktım derece 60 civarında ama Gpu kullanımı yükselip düşüyor yükselip düşüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

İlk olarak Anakartımızın AMD FX işlemcilerde 990FX/SB950 olması gerekiyor.
Ama şu kartı da sana önerebilirim az masraflı denemek istiyorsan gayet güzel karttır. Bu kartta gayet FX işlemciler aslan gibi çalışıyor:
MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
İşimi garantiye alayım paramada kıyayım diyorsan:
MSI 990FXA GAMING AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart (kendim kullanıyorum)
Veya
ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz(O.C.) Anakart
8370E için ASUS V FORMULA-Z veya ASUS SABERTOOTH'a gerek yoktur.
MSI 970 GAMING (ilk önerim) bile 8370E için OC'de yapmıyorsun ziyadesiyle yetecektir.
Başka bir tavisyem. Bu mevcut sistemini komple sat. Üstüne para koy sana bir sistem toplayalım. Yoksa böyle çok uğraşırsın deneme yanılma ile onu al bunu al olan parana olur.
Evet haklısın yeni sistem toplamak daha mantıklı. Peki nasıl sata bilirim?

Aldığın şekilde ;).
Hiç detaya girme. İlk sahibiymiş gibi sat. Hep biz mi kazıklanıcaz :)
O aldığın siteye koy tekrar. Technopat'a koy. Sırf parçacı olan arkadaşlar var onlar alabilirler.
Vatana gidip sor bakalım ne vericekler. Çok komik fiyatlar verirler aman dikkat et. Bilgisayar dükkanları filan şaka gibi fiyat verirler.
Satmadan bin kez danış. Dikkatli ol.
Vatana bir sorabilirsin. Bu sistem+üstüne para ver. Onlardan yeni sistem alacağın için cazip gelebilir onlara. Yapıyorlar arada öyle şeyler.

Aldığın şekilde ;).
Hiç detaya girme. İlk sahibiymiş gibi sat. Hep biz mi kazıklanıcaz :)
O aldığın siteye koy tekrar. Technopat'a koy. Sırf parçacı olan arkadaşlar var onlar alabilirler.
Vatana gidip sor bakalım ne vericekler. Çok komik fiyatlar verirler aman dikkat et. Bilgisayar dükkanları filan şaka gibi fiyat verirler.
Satmadan bin kez danış. Dikkatli ol.
Vatana bir sorabilirsin. Bu sistem+üstüne para ver. Onlardan yeni sistem alacağın için cazip gelebilir onlara. Yapıyorlar arada öyle şeyler.
Kaç para yazayım fiyatına?

O sistemi toplu alacak kişiyi biraz zor bulursunuz. 2 hafta sonra dolandırdın beni diyecek. Parça parça satın. Mesela ben bu yıl TEOG olmasa belki ekran kartını alırdım. TEOG var da ben çalışacağıma burada ne yapıyorum?

Her şeyiyle çok detaylı yazman gerek. Kasasıyla monitörüyle çok detaylı ama yaz bana. Her şeyini.

O sistemi toplu alacak kişiyi biraz zor bulursunuz. 2 hafta sonra dolandırdın beni diyecek. Parça parça satın. Mesela ben bu yıl TEOG olmasa belki ekran kartını alırdım. TEOG var da ben çalışacağıma burada ne yapıyorum?
Kolay gelsin kardeşim :). İnşallah her şey istediğin gibi olur. Allah yardımcın olsun. Sınavlar halledilir sen merak etme. Yapılamayacak şey yok. Çalış oğlum ihmal etme :). Geç bile kaldın seneyi yarıladın.

• AMD FX 8370E.
  • Samsung 8 GB ram.
  • Sapphire R9 280x vapor x tri x.
  • MSİ 970A G46.
  • Cooler master hyper 212 evo.
  • Xigmatek tauro 80plus 600w.
  • HDD yok.
  • DVD Row.
  • LG W2243S satmaya gerek var mı?

Parça parça satışa çıkar bence. Veya Vatan'a git bu sistem+üstüne para koyucağım de. Ne diycekler bakalım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı