R9 390x vs Gtx970

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 tane sistem topladım sizce hangisi daha iyi ama hedefim şu high-ultra arası oyun oynayıp yayındada yayın vereceğim min 480p ve beni en az 4 yıl götürecek sizce hangisi daha iyi? Bu arada fotoğraflarda gözükmüyor ama iki sistemde de tundra td02-e olacak.

Dosya Ekleri

• r9 390x.png
    r9 390x.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 354
  • gtx 970+sıvı soğutma.png
    gtx 970+sıvı soğutma.png
    38 KB · Görüntüleme: 201
390x gtx970 e göre bi gömlek üstü bir kart gtx980 le yarısıyor. ben sana 390x i öneririm. benchmark testlerindede önde ayrıca.

Sayın,Görkem kardesim isterseniz benchmark testlerinede bakabilirsiniz r9390x gtx 980 ile yarısıyor ancak tek sorunu cok güç tüketmesi ve nvıdıanın amdden yazılımsal üstünlügü ancak bu ekran kartı ile 4 yıl stabil bir sekilde devam edersin.

AMD ekran kartlarının yazılımsal desteği NVIDIA kadar iyi değil. AMD ekran kartı ile vereceğiniz yayında FPS kaybı daha fazla olacaktır ve bu kayıp NVIDIA' ya göre daha dalgalı olacaktır. Bu yüzden ise canlı yayın için NVIDIA ekran kartı öneriyorum.

AMD ekran kartlarının yazılımsal desteği NVIDIA kadar iyi değil. AMD ekran kartı ile vereceğiniz yayında FPS kaybı daha fazla olacaktır ve bu kayıp NVIDIA' ya göre daha dalgalı olacaktır. Bu yüzden ise canlı yayın için NVIDIA ekran kartı öneriyorum.

Evet haklısınız. ancak amdninde destekledigi oyunlar gitgide cogalmıs durumda ve de 390x ile gtx970 kıyaslanamaz gtx970 in rakibi 390 dır 390x gtx980 ile yarısıyor vede canlı yayınlar icin ekran kartından daha fazla anakarta yönelmeniz gerekmektedir. nvıdıa yazılımsal anlamda üstün olsa bile amd için tam bir f/p ürünü olan r9390x'i seçmesi gerekmektedir diye düşünüyorum

Ben şimdiye kadar reklam dışında canlı yayın için AMD ekran kartı kullanan ne duydum nede gördüm. Amacım AMD' yi kötülemek değil canlı yayın için yazılımsal desteği yeterli seviyede değil. Ki bu kadar insanın bir bildiği var izlediğim yayıncılarda aynı şeyi söylüyor. Herşey oyun performansı değil evet GTX970 R9 390X' in rakibi bile değil. Ama bu kartın sunduğu yazılımsal desteği ve yayın için gerekli yazılımları stabil bir şekilde AMD kartlar şuan için sunamıyor. O aradaki FPS farkını ise yayın verirken anlıyorsunuz ShadowPlay en fazla 3-4FPS etkiliyor hatta o kadar bile etkilemiyor çoğu zaman kendim kullandığım için söylüyorum. Ama AMD' nin sunduğu yazılımlar şuan için NVIDIA ile yarışabilecek seviyede değil benim görüşüm böyle.

Arkadaşım R9 390 Gtx 980 ile yarışamaz. 980'in rakibi Fury serisidir. Gtx 980>R9 Fury, R9 Fury X> Gtx 980, olay bu.
Ama R9 390 tam arada bir karttır. Her türlü Gtx 970'i geçer.

Arkadaşım R9 390 Gtx 980 ile yarışamaz. 980'in rakibi Fury serisidir. Gtx 980>R9 Fury, R9 Fury X> Gtx 980, olay bu.
Ama R9 390 tam arada bir karttır. Her türlü Gtx 970'i geçer.
ben r9 390 demedim r9390x dedim ve benchmarklara bakılırsa kesinlikle yarışıyorlar vesselam

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı