RAM sahte çıktı

Sorma hocam. N11'den orijinal diye 4x4 GB aldım üstünde Kingston yazıyor evet fakat hiyeroglif kullanmışlar sanki. 2 Yıldır sorunsuzca kullanıyorum fakat anakart ramları unknown olarak isimlendiriyor. 😀 Gidip Longline falan alsaydım keşke daha ucuz olurmuştu.

Aynı ürünü Trendyol üzerinden aynı satıcı'dan aldım 15 Mayıs'ta. Thaiphoon burner ile kontrol ettiğimde aynı sonuçları alıyorum ben de.

Aynı sonuçları alıyorsan %99 replika yani sahte üründür. Mutlaka Kingston ile alakalı bir şeyler yazması gerekir. Çip modeli hakkında bile bilgi çıkmıyor. Yine de mail atıp sorabilirsin. Bu ürünü alıp sahte çıkan başka birisi Kingston ile konuştuğunda bu RAM'lerin 2013'te üretimi durduğu söylenmişti. Yani bu RAM'lerin orijinali bulma olasılığı çok düşük.
Sorma hocam. N11'den orijinal diye 4x4 GB aldım üstünde Kingston yazıyor evet fakat hiyeroglif kullanmışlar sanki. 2 yıldır sorunsuzca kullanıyorum fakat anakart RAM'ları unknown olarak isimlendiriyor. 😀 gidip Longline falan alsaydım keşke daha ucuz olurmuştu.

Hocam bu RAM'ler eski olduğu için üretimleri 2013'te durmuş. Bu yüzden piyasada orijinal DDR3 Kingston RAM bulmak çok çok zor. Orijinal bulan varsa çok şanslıdır. Ben açıkçası Çin'den Kllisre marka RAM almayı düşünüyorum. En azından orijinal ve sıfır ürün olarak geliyor.

Aynı sonuçları alıyorsan %99 replika yani sahte üründür. Mutlaka Kingston ile alakalı bir şeyler yazması gerekir. Çip modeli hakkında bile bilgi çıkmıyor. Yine de mail atıp sorabilirsin. Bu ürünü alıp sahte çıkan başka birisi Kingston ile konuştuğunda bu RAM'lerin 2013'te üretimi durduğu söylenmişti. Yani bu RAM'lerin orijinali bulma olasılığı çok düşük.

Hocam bu RAM'ler eski olduğu için üretimleri 2013'te durmuş. Bu yüzden piyasada orijinal DDR3 Kingston RAM bulmak çok çok zor. Orijinal bulan varsa çok şanslıdır. Ben açıkçası Çin'den Kllisre marka RAM almayı düşünüyorum. En azından orijinal ve sıfır ürün olarak geliyor.

Aynı zaten hocam satıcı'ya sordum bakalım neler dönüyor yazarsa tabii ki. Her şey unknown olarak çıkıyor Kingston olarak almama rağmen.

1.5 aydır kullanıyorum şu anlık sorun yok. Umarım da olmaz ben de ucuz diye aldım 2.el almak yerine bari bir sorun olursa iade ederim değiştiririm mantığıyla.
Sen Kingston ile mailleş ürünün fotoğraflarını istiyorlar ve hemen geri dönüş yapıyorlar. Elinde sahte olduğuna dair kanıt olsun. Yoksa 14 gün geçtiği için ürünü geri almazlar. Ürün ayıplı mal olduğu için 2 yıl içinde iade hakkın, ayıpsız misliyle değişim gibi hakların var.
Ürünü iade edeli çok olmuştu bugün de iade kabul edildi ve paramın 2 gün içerisinde hesabıma yatacağı mesajı geldi.

Son düzenleme:
Sen Kingston ile mailleş ürünün fotoğraflarını istiyorlar ve hemen geri dönüş yapıyorlar. Elinde sahte olduğuna dair kanıt olsun. Yoksa 14 gün geçtiği için ürünü geri almazlar. Ürün ayıplı mal olduğu için 2 yıl içinde iade hakkın, ayıpsız misliyle değişim gibi hakların var.
Ürünü iade edeli çok olmuştu bugün de iade kabul edildi ve paramın 2 gün içerisinde hesabıma yatacağı mesajı geldi.

Hocam çok uzun süre geçmiş kusur bakmayın ama elmacık üzerinden ben de Kingston RAM aldım, fakat sahte olup olmadığından şüpheliyim ben de. Acaba Kingston'a mail olarak ne yazdınız, hangi fotoğrafları çektiniz kutunun dışını mı RAM'in kendisini mi acaba? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Hocam çok uzun süre geçmiş kusur bakmayın ama elmacık üzerinden ben de Kingston RAM aldım, fakat sahte olup olmadığından şüpheliyim ben de. Acaba Kingston'a mail olarak ne yazdınız, hangi fotoğrafları çektiniz kutunun dışını mı RAM'in kendisini mi acaba? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Hocam mesajınızı yeni gördüm. Ne yazdığımı tam hatırlamıyorum ama pek bir önemi yok. Siz Kingston'a yeni aldığım RAM'in sahte olduğunu düşünüyorum orijinal olup olmadığı hakkında yardımcı olabilir misiniz yazın. Onlar zaten size geri dönüş yapar. RAM'in dış kutusunun değil kendisinin fotoğrafını istiyorlar. Onlar zaten sana Mail'de nereden aldığınızı ve diğer istedikleri her şeyi yazıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı