Ramazanda spor yapılır mı?

Hocam keşke bende verebilsem. Ben de 1.85'im 94 kiloyum. 60 kilo çok az değil mi?

Benim idelim o şu an bile biraz göbeğim var gitmesi için 4 kiloyu vermem lazım bir de yaşım küçük daha 30'lu yaşlarda olsam dediğiniz doğru.
Hocam keşke bende verebilsem. Ben de 1.85'im 94 kiloyum. 60 kilo çok az değil mi?

Hocam son 2 aydır tatlı makarna pilav ve ekmek yemiyorum.

Benim idelim o şu an bile biraz göbeğim var gitmesi için 4 kiloyu vermem lazım bir de yaşım küçük daha 30'lu yaşlarda olsam dediğiniz doğru.

Hocam son 2 aydır tatlı makarna pilav ve ekmek yemiyorum.
Çok vermişsin bence de. Yani mideni istediğin seviyeye getirmek amacıyla o kadar kilo düşmek mantıklı değil. Kas kütleni de iyice eritmiş olacaksın. Hem sağlıksız olur hem de hiç estetik durmaz.

Senin 75 80 kiloyu bile çok rahat taşıyabilmen lazım. Eğer şu an ki mideni iyi görmüyorsan bu demek oluyor ki doğru spor yapmıyorsun. Bence kas kütlesine yönelik çalışmalısın ve proteini yüksek besinleri tüketmeye çalışmalısın derim.

Ben de zamanında midem iyi olsun diye kilo vermeye başlamıştım. İyi de kilo verdim ancak kas kütlem de oldukça geriledi. Sonrasında biraz evde ağırlık çalışmaya başladığımda çok daha estetik hale geldiğimi gördüm. Midem de gayet iyiydi.

Yani vücudu bir bütün olarak göre sadece midene odaklanıp orada burada gördüğün gibi baklava çıkartmak için iyice kilo vermeye çalışman çok büyük yanlış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı