Rasberry Pi 4 Sistem toplamak

Hocam benim bir arkadaş bana Raspberry Pi hediye etmişti bende şöyle bir şey yapmıştım.
Kartondan bir kasa yaptım delikli hava alacak şekilde kutunun kapağı olduğu yerdce cam gibi bir plastik var günümüzdeki kasalara uyumlu olsun diye sonra ice Tower soğutucusunu aldım ve internetten tanesi 4 TL olan Pi fanlarını aldım 5 tane 2 egzoz 3 içeriye alan cihaz gayet serin oldu. İnternettede olan 7 inch- 8 inch Micro HDMI girişli monitör aldım (siz dokunmatik olsun diye dokunmatik panel de alabilirsiniz) ondan sonra Technopat'ın OC videosunu izleyerek OC yaptım gayet güzel oldu kablosuz klavye mouse ile de şik bir mini PC oldu şimdi soranlar olabilir laptop diye bir şey var diye tamam bende de laptop var ama hayvan gibi çantama zor sığıyor gülle gibi sırtıma yazık ama bu Pi hem küçük hem de hafifi ondan dolayı bu daha iyi taşınabilir oluyor ve işletim sistemi çok kolay (Linux kullanmayı biliyorsanız).
Sizinle uzun uzun konuşmak isterim birde aldığınız ürünlerin (ekran, içe tower ve Pi fanlarının) linklerini atabilir misiniz?

Sizinle uzun uzun konuşmak isterim bir de aldığınız ürünlerin (ekran, içe Tower ve Pi fanlarının) linklerini atabilir misiniz?

Buyurun hocam
Kasaya taktığım fanların linki bu.
.

İşlemciye taktığım kule tipi soğutma bu.
.

Kasayı da bu videodan esinlenerek yaptım fakat biraz daha büyük yapıp (fanların sığmazı için) mesh şeklinde yaptım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Ekran olarak internette çok çeşit bulamadım ama benimkine benzeyen bir model buldum internetteki çeşitlerde çok pahalı. Ben bir bilgisayarcıdan 7 inchlik modeli 161 TL'ye aldım.
.

Bir depolama önerecek birisi var mı?
Ben bu MicroSD kartı kullanmıştım.

Ya da şunu da kullanmış olabilirim emin değilim.

Son düzenleme:
Hocam bütçe varsa SSD için Samsung'dan şaşma derim ama bütçe azsa WD'nin SSD lerinden alabilirsiniz onlarda iyidir.
[/
Dönüştürücü kullanırsam sıkıntı olur mu?
Hocam bütçe varsa SSD için Samsung'dan şaşma derim ama bütçe azsa WD'nin SSD lerinden alabilirsiniz onlarda iyidir.

Dönüştürücü kullanırsam sıkıntı olur mu?

Buyurun hocam
Kasaya taktığım fanların linki bu.
.

İşlemciye taktığım kule tipi soğutma bu.
.

Kasayı da bu videodan esinlenerek yaptım fakat biraz daha büyük yapıp (fanların sığmazı için) mesh şeklinde yaptım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Ekran olarak internette çok çeşit bulamadım ama benimkine benzeyen bir model buldum internetteki çeşitlerde çok pahalı. Ben bir bilgisayarcıdan 7 inchlik modeli 161 TL'ye aldım.
.
Hocam birde Pi’nin üzerine kaplama gibi bir şey yapıyorlar, konu sahibi arkadaşın attığı soğutucu linkinde fotoğraflarda var o nerede satılıyor?

Geri
Yukarı