Rasberry Pi 4 Sistem toplamak

Cevabınız için teşekkür ederim. SSD almak istiyorum onun için öneriniz var mı?
Raspberry Pi'ye SSD takıldığını biliyorum ama takılırsa Raspberry Pi'nin bütçe dostu olmasının anlamı kalmıyor. En azından ben bütçe dostu sorunsuz bir SSD bilmiyorum.

Dönüştürücü kullanırsam sıkıntı olur mu?
Raspberry Pi'de SATA girişi olmadığı için zaten her türlü dönüştürücü kullanacaksınız.

Ben HP S700 modelini kullanıyorum, herhangi bir sorununu görmedim.
Trendyol'un bayram indirimi vesaire varsa uygun fiyata gelebilir.
@rydn müsaitseniz konu açabilir misiniz?
Ya da kasanın fotoğrafını atabilirseniz memnun olurum.

Raspberry Pi'ye SSD takıldığını biliyorum ama takılırsa Raspberry Pi'nin bütçe dostu olmasının anlamı kalmıyor. En azından ben bütçe dostu sorunsuz bir SSD bilmiyorum.

Raspberry Pi'de SATA girişi olmadığı için zaten her türlü dönüştürücü kullanacaksınız.
Peki dönüştürücü önerir misiniz?

Peki dönüştürücü önerir misiniz?
Dönüştürücü değil de SATA SSD/HDD takılabilen kutular oluyor, onlar daha çok hoşuma gidiyor.(Teknik olarak onlar da USB'ye dönüştürüyor ama neyse. :) ) Spesifik olarak önerdiğim bir ürün yok. Ben 64GB EVO Plus MicroSD kullanma taraftarıyım. Bana SATA SSD Raspberry Pi için fazla lüks gibi geliyor.

Dönüştürücü değil de SATA SSD/HDD takılabilen kutular oluyor, onlar daha çok hoşuma gidiyor.(Teknik olarak onlar da USB'ye dönüştürüyor ama neyse. :) ) spesifik olarak önerdiğim bir ürün yok. Ben 64 GB Evo Plus microsd kullanma taraftarıyım. Bana SATA SSD Raspberry Pi için fazla lüks gibi geliyor.

Ben YouTube'dan videolar izledim. Micro SD kullanların daha yavaş çalıştığı için SSD almaya karar verdim.

Micro SD alsam bile 128 GB modeli alacağım çünkü bana yetersiz gelecek. Ders notları, müzik, film indireceğim, fotoğraflar bunlar gibi şeyler olacağı için SSD almak istiyorum.

Bunun gibi bir fiyata SSD alıp.

Dönüştürücü ile 160 TL'ye sahip olmak isterim.

Micro SD 128 GB Samsung Evo Plus ise en düşük 142 TL'ye bulunuyor. Aradaki fiyata değer diye düşündüm.

Geri
Yukarı