Sürprizbozan RDR 2 hayal kırıklığı

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bunu söylemende bir sıkıntı yok kimse bir yapımı beğenmek zorunda değil, ancak kalite kişiden kişiye değişiklik göstermeyen bir meseledir. Bir oyunu beğenmediğin için onun kalitesini kötüleyemezsin. Ben de The Last of Us part 2'nin hikayesini hiç beğenmem örneğin ama teknik açıdan bir başyapıt olduğu gerçeğini bir gram değiştirmez benim bu düşüncem.

Veya daha uç bir örnek vereyim, Elden Ring benim en sevdiğim oyundur ancak animasyon kalitesi ve fizik kalitesi anlamında RDR2'nin yanına bile yaklaşabilecek bir yapım değildir.

Oyunun özelikle grafik detaylar ayar kısmından bahsediyorum hiçbir oyunda görmedim bu konuda takdir ettim ama diger kısımlari bana uygun gelmedi kalitesiz geldi.

Bunu söylemende bir sıkıntı yok kimse bir yapımı beğenmek zorunda değil, ancak kalite kişiden kişiye değişiklik göstermeyen bir meseledir. Bir oyunu beğenmediğin için onun kalitesini kötüleyemezsin. Ben de The Last of Us Part 2'nin hikayesini hiç beğenmem örneğin ama teknik açıdan bir başyapıt olduğu gerçeğini bir gram değiştirmez benim bu düşüncem.

Veya daha uç bir örnek vereyim, Elden Ring benim en sevdiğim oyundur ancak animasyon kalitesi ve fizik kalitesi anlamında RDR2'nin yanına bile yaklaşabilecek bir yapım değildir.
Aynı şekilde ben de Far Cry serilerinde neredeyse tüm oyunları 2-3 defa baştan sona bitirmiş biriyim ve en sevdiğim oyun serisi Far Cry diyebilirim fakat bu oyunların sürekli aynı konularda tekrar ettiği ve hikayelerinin kalitesiz olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bunu söylemende bir sıkıntı yok kimse bir yapımı beğenmek zorunda değil, ancak kalite kişiden kişiye değişiklik göstermeyen bir meseledir. Bir oyunu beğenmediğin için onun kalitesini kötüleyemezsin. Ben de The Last of Us part 2'nin hikayesini hiç beğenmem örneğin ama teknik açıdan bir başyapıt olduğu gerçeğini bir gram değiştirmez benim bu düşüncem.

Dostum gece gece cidden boş yapma başladın artık. Kendinle çelişiyorsun. Bir oyun iyi seçildi diye herkes beğenmek zorunda mı yani kimse yorum yapamaz mı demek oluyor? Çok uzattın harbi. Adam beğenmemiş bu kadar basit. Yok oyunu kötüleyemezsin yok şunu yapamazsın falan. Ne alaka yani.

Dostum gece gece cidden boş yapma başladın artık. Kendinle çelişiyorsun. Bir oyun iyi seçildi diye herkes beğenmek zorunda mı yani kimse yorum yapamaz mı demek oluyor? Çok uzattın harbi. Adam beğenmemiş bu kadar basit. Yok oyunu kötüleyemezsin yok şunu yapamazsın falan. Ne alaka yani.

Sen daha okuduğunu bile anlamıyorsun ki :D Arkadaş kimsenin beğenip beğenememesine laf etmedi, isteyen beğenir isteyen beğenmez ama kalite başka bir şey. Birinin beğenip beğenmemesi ile kalite değişmez, kalite sabittir. Bunu anla.

Bak gerçekten kendi fikrini belirtirsin arkadaşlar ben böyle hissediyorum dersin eyvallah. Hikayesi benim için berbat dersin, eyvallah. "Yere göğe sığdıramadığınız oyun bu mu?", "hikayesi asla sizi ayakta tutacak hırslandıracak motive edecek merak ettirecek bir hikaye değil." gibi genel cümleler kuramazsın. Bence diyebilirsin sadece. Bu şekilde bir yazım şeklini nefret kusma eylemi olarak görüyorum ben. Geçen Elden Ring için açılan konuyla birebir bir yazım var. Eleştiri var eleştiri var.

Şimdi gelelim bahsettiğin şeylere. Morgan olarak oynuyorum tam yükseleceğim, Morgan ölüyor demişsin. Ulan Morgan ölene kadar tüm oyunu bitirdin zaten daha neyin yükselmesi? Sanki Morgan oyunun ortasında ölmüş de hikayeye başka bir karakterle devam etmek zorunda kalmışsın gibi konuşmuşsun. Morgan öldüğünde yaklaşık olarak oyunun %75-80 civarını bitirmiş oluyorsun zaten. John'la devam ettiğimiz bölümlerde keşke Morgan olsaydı dediğin neresi var mesela? Ben de oynarken Morgan ile çok güzel bir bağ kurmuştum ama öldü diye lan ne biçim oyun bu demedim. Pire için yorgan yakmanın manası ne?

Bak gerçekten kendi fikrini belirtirsin arkadaşlar ben böyle hissediyorum dersin eyvallah. Hikayesi benim için berbat dersin, eyvallah. "yere göğe sığdıramadığınız oyun bu mu?", "hikayesi asla sizi ayakta tutacak hırslandıracak motive edecek merak ettirecek bir hikaye değil." gibi genel cümleler kuramazsın. Bence diyebilirsin sadece. Bu şekilde bir yazım şeklini nefret kusma eylemi olarak görüyorum ben. Geçen Elden Ring için açılan konuyla birebir bir yazım var. Eleştiri var eleştiri var.

Şimdi gelelim bahsettiğin şeylere. Morgan olarak oynuyorum tam yükseleceğim, morgan ölüyor demişsin. Ulan morgan ölene kadar tüm oyunu bitirdin zaten daha neyin yükselmesi? Sanki morgan oyunun ortasında ölmüş de hikayeye başka bir karakterle devam etmek zorunda kalmışsın gibi konuşmuşsun. Morgan öldüğünde yaklaşık olarak oyunun %75-80 civarını bitirmiş oluyorsun zaten. John'la devam ettiğimiz bölümlerde keşke morgan olsaydı dediğin neresi var mesela? Ben de oynarken morgan ile çok güzel bir bağ kurmuştum ama öldü diye lan ne biçim oyun bu demedim. Pire için yorgan yakmanın manası ne?

Tam yön verememişler hikayeye onu demek istemiş galiba.

Okuduğunu bile anlayamıyorsun, kendimle çeliştiğim tek bir nokta dahi yok. Yorumumun hiçbir noktasında RDR2'yi herkes beğenmek zorunda gibi bir cümle kurmadım ben ama sen bir yerlerden çıkartmışsın bunu.

Kalite ile zevk/keyif/istek/beğenmek veya beğenememek aynı şey değildir. Yine aynı örnekten yola çıkarak açıklamaya çalışayım, sen Rampage ürünlerini çok seviyor olabilirsin ancak sırf sen seviyorsun diye Rampage ürünleri Logitech'den daha kaliteli ürünler olmazlar çünkü kullandıkları bileşen ortadadır. O işten anlayan herkes hangisinin daha kaliteli olduğunu hemen anlar, işten anlamayanlar da kaliteli olan ürünlere kalitesiz derler işte aynı bu konuda olduğu gibi.

Geri
Yukarı