Recep Baltaş neden Alma Linux yerine Ubuntu kurmak istedi?

DarKSaGaa

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Technopat YouTube kanalında yeni bir video paylaştı ben de izledim. (4 gün oldu sanırım) aklıma takıldı ikisi arasındaki net farklar nelerdir acaba?

@Recep Baltaş

Sistem çalışmamış gibiydi, olumsuz bir şey olmuştu o videoda.

Merhaba, Technopat YouTube kanalında yeni bir video paylaştı ben de izledim. (4 gün oldu sanırım) aklıma takıldı ikisi arasındaki net farklar nelerdir acaba?

@Recep Baltaş
Debian, Ubuntu vs. daha cok destek aliniyor su an sunucu amaciyla. Desktop distrosu ile sunucu kurulumu ayni degil. Internette Apache PHP kaynaklari falan Debian tabani icin daha kolay bulunuyor.

RHEL tabanli kullanip kullanmamak Recep Baltas'in tercihi tabii.

Debian, Ubuntu vs. daha cok destek aliniyor su an sunucu amaciyla. Desktop distrosu ile sunucu kurulumu ayni degil. Internette Apache PHP kaynaklari falan Debian tabani icin daha kolay bulunuyor.

RHEL tabanli kullanip kullanmamak Recep Baltas'in tercihi tabii.
Yani tercih destekten dolayı doğru mu?

En basitinden Debian tabanlı dağıtımlarda bir problemle karşılaşma durumunda internette istemediğiniz kadar kaynak var. O nedenle araştırıp sorun çözmek daha kolay. Çok yaygın kullanılan bir distro çünkü. Sırf bu yüzden bile tercih ediliyor. Hem RHEL'in son yaptıkları da ortada...

Hatta stabilite, saf performans, netinstall ile çok yüksek konfigüre edilebilirlik ve esnekliği için Ubuntu server yerine Debian server tercihi daha elegant olurdu aslında.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı