Red Dead Redemption 2 inceleme

ekran

Hectopat
Makaleler
1
İncelemye başlamadan öce şunu belirteyim; ben eğer bu oyunu incelemek yerine anlatsam puan olarak 100 verirdim çünkü oyunun vadettiği (vadettiği şeyler çok iyi) her şeyi başarılı ve en üst seviyede yaptığını belirtmek yanlış olmaz.
O zaman önce;

Hikaye:
Genç bir kovboy olan Arthur Morgan Van Der Lind isimli çetenin üyesidir.
Ve hikayeyle ilgili bunu söyleyebilirim çünkü ne kadar az şey o kadar iyi. Bir de bence hikayeyi anlamak için ingilizcenizin çok olmasına gerek yok isteyenler için altta hikaye.
Yukarıda hem kaynak hem de hikaye vardır şimdi geçelim oynanışa.
Oynanış:
Red Dead Redemption 2 (incelemenin devamında RDR2 diyeceğim) dolu dolu vuruş hissi oturaklı ve tatmin edici çok iyi müzikli ve bunların hepsini bir arada kullanan bir oyun ve bu mekanikleri bu kadar iyi kullandığı için savaş mekanikleri çok iyi. Ama işin açık dünya kısmıda var açık dünya canlı hissettirmiyor diyemeyeceğim tek oyunlar galiba Rockstar oyunlarının açık dünyaları, açık dünyada yapabileceğiniz etkinlikler o kadar fazla ki saymak gerekirse:
  1. Avcılık
  2. Kelle avcılığı.
  3. Tiyatro, sinema.
  4. Balıkcılık.
  5. Hırsızlık.
  6. Insanlara selam verme ya da onları kışkırtma.
  7. Yan görevler.
  8. At satın alma ya da çalma.
  9. At yarışı.
  10. Beyaz noktalardaki yan görevler (Bu noktalar haritada çıkıyorlar ve bunlar çıktığında ya yan görev ya da yapabilmek yerine izliyorsunuz bu kısımları.)

Beyaz noktalardan benim karşılaştıklarım:
  • Hapishaneden kaçmış ve benden yardım isteyen adam.
  • Zebrası kaçmış sirk çadırı sahibi.
  • Sokakta yatan fakir adam.
  • Önüme yanan at arabası atılması.
  • Şişe vurma yarışı.

Bunlar benim baktıklarım bakmadığım bir sürü var(ve hatırlamadığım)ve bir sürü detayda var oyunda ben çok sevdim oynanış sürsi 60 saat oyuna 98 vermemin sebebi God of War'la aynı puanı hak ettiğini düşünmem.

Kötü yanlar:
Saçlar bazen çok kötüler bazen gözümü alıyorlar.
oyunun sonunda John Moresten'a geçişimiz de son mücadele Arthur'unkini yanından bile geçemezdi

Ve işte bu kadar 60 saat oynayıp bitirdiğim bu oyun bitince sanki dünyam başıma yıkılmış gibi hissettirdi umarım herkesin bu şaheserden haberi olur (neden bahsetmedin diye soranlar için oyunu PS4 Slim'de bitirdim optimizasyon harika)

Red Dead Redemption 2: %98.

İncelemye başlamadan öce şunu belirteyim; ben eğer bu oyunu incelemek yerine anlatsam puan olarak 100 verirdim çünkü oyunun vadettiği (vadettiği şeyler çok iyi) her şeyi başarılı ve en üst seviyede yaptığını belirtmek yanlış olmaz.
O zaman önce;

Hikaye:
Genç bir kovboy olan Arthur Morgan Van Der Lind isimli çetenin üyesidir.
Ve hikayeyle ilgili bunu söyleyebilirim çünkü ne kadar az şey o kadar iyi. Bir de bence hikayeyi anlamak için ingilizcenizin çok olmasına gerek yok isteyenler için altta hikaye.
Yukarıda hem kaynak hem de hikaye vardır şimdi geçelim oynanışa.
Oynanış:
Red Dead Redemption 2 (incelemenin devamında RDR2 diyeceğim) dolu dolu vuruş hissi oturaklı ve tatmin edici çok iyi müzikli ve bunların hepsini bir arada kullanan bir oyun ve bu mekanikleri bu kadar iyi kullandığı için savaş mekanikleri çok iyi. Ama işin açık dünya kısmıda var açık dünya canlı hissettirmiyor diyemeyeceğim tek oyunlar galiba Rockstar oyunlarının açık dünyaları, açık dünyada yapabileceğiniz etkinlikler o kadar fazla ki saymak gerekirse:
  1. Avcılık
  2. Kelle avcılığı.
  3. Tiyatro, sinema.
  4. Balıkcılık.
  5. Hırsızlık.
  6. Insanlara selam verme ya da onları kışkırtma.
  7. Yan görevler.
  8. At satın alma ya da çalma.
  9. At yarışı.
  10. Beyaz noktalardaki yan görevler (Bu noktalar haritada çıkıyorlar ve bunlar çıktığında ya yan görev ya da yapabilmek yerine izliyorsunuz bu kısımları.)

Beyaz noktalardan benim karşılaştıklarım:
  • Hapishaneden kaçmış ve benden yardım isteyen adam.
  • Zebrası kaçmış sirk çadırı sahibi.
  • Sokakta yatan fakir adam.
  • Önüme yanan at arabası atılması.
  • Şişe vurma yarışı.

Bunlar benim baktıklarım bakmadığım bir sürü var(ve hatırlamadığım)ve bir sürü detayda var oyunda ben çok sevdim oynanış sürsi 60 saat oyuna 98 vermemin sebebi God of War'la aynı puanı hak ettiğini düşünmem.

Kötü yanlar:
Saçlar bazen çok kötüler bazen gözümü alıyorlar.
oyunun sonunda John Moresten'a geçişimiz de son mücadele Arthur'unkini yanından bile geçemezdi

Ve işte bu kadar 60 saat oynayıp bitirdiğim bu oyun bitince sanki dünyam başıma yıkılmış gibi hissettirdi umarım herkesin bu şaheserden haberi olur (neden bahsetmedin diye soranlar için oyunu PS4 Slim'de bitirdim optimizasyon harika)

Red Dead Redemption 2: %98.
Bende PS4 Slimden oynuyorum ama bitiremedim. En kısa zamanda bitireceğim

Ben 80 saatte bitirdim, gayet zevk aldım bir kere daha bitirmeyi düşünüyorum, eve tablosunu bile aldım kopamıyorum oyundan 😄 .Hocam yüzde kaç ile bitirdiniz?

Geri
Yukarı