Red Dead Redemption 2 sadece bana mı sıkıcı geliyor?

Bitirdim steamimde var zamanında almıştım kaça aldığımı hatırlamıyorum eski laptopumla bile orta ayarlarda oynamıştım eski ama grafikleri güzel oyun.
Hayır MGS 5 değil o serinin en son ve en zayıf oyunlarından. O oyunun hikayesi bile yarım zaten oynayabilirsen MGS 1'den başla çok eski gelirse 3le de başlayabilirsin sana kalmış. 3 Serinin en iyi oyunu çünkü çok severim.

RDR2 detayları ve fiziğiyle her NPC ile etkileşime girme seçeneğiyle en sevdiğim oyun ama Elden Ring Witcher 3 Baldur's Gate 3 ve Skyrim oynarken daha çok eğlendim çünkü ben bu tarzları ve türleri daha çok seviyorum fantezi türü hep daha fazla ilgimi çekiyor.

Herkesin deneyimi ve oyun tarzı aynı olmayabilir elbette. Ben açıkçası RDR 2'yi çok sevdim. Western hayranıyım. Çocukken Outlaws ve Smokin' Guns gibi oyunları oynardım ve elbette bunların da etkisi olmuştur sevmemde ama asıl sorun piyasada fazla Western temalı oyun olmaması. Call of Juarez var bir de genel olarak bilinen ve hepsi bu kadar. Bir sürü savaş oyunu, korku oyunu, aksiyon-macera oyunu var ama Western yok maalesef.

Hayır sadece sana sıkıcı gelmiyor, oyunu sıkıcı bulan çok fazla kişi var.

RDR 2 bence ortalama bir oyun hikayesi aşırı abartılacak bir yönü yok 20-30 tane western film izlediyseniz bile zaten onlara benzer bir yapısı var genel olarak. Oynanışı da bana çok hantal yavaş geliyor ama açık dünyayı keşfetmesi gezmesi eğlenceli. Hatta bu yüzden seven çok fazla. Bu oyun sadece Türkiye'de böyle tanrı gibi yüceleştiriliyor diğer yabancılarda böyle bizimki gibi bir durum yok yani beğenmemen gayet normal oyunun teması herkese gidecek diye bir şey yok sonuçta.
Oyunda sadece avlanmak bile ana hikayeden daha keyifli. Hikayenin kendisinde bir şey yok zaten sunumu yüzünden bu kadar abartılıyor. Sunumu ve karakterleri çok iyi çünkü, ancak hikayenin kendisi iyi değil insanlar bu ayrımı yapamıyor. The Last of Us Part 1'in de hikayesi rezalet bence ama sırf sunumu iyi diye oyun dünyasının en iyi hikayelerinden biri olduğu falan söyleniliyor.

Bu oyuna o kadar şaheser vs. denmesine rağmen ben oyundan hiçbir şekilde zevk alamıyorum. Oyunun temasıyla ilgili de olabilir bu çünkü benim vahşi batı temasına pek ilgim yok. Ya da temposuyla alakalı olabilir çünkü ben daha yüksek tempolu oyunlardan zevk alıyorum (Doom, Far Cry vs.). Ama yine de oyunu oynamam gerektiğini düşünüyorum, sonuçta oyuna sahibim ve birçok insan oyunu övüyor ve bu oyunu oynamazsam bu benim eksik bir parçam olacakmış gibi hissediyorum. Sizce oyundan daha çok zevk almak için ne yapabilirim?
Hocam oyun size hitap etmiyorsa neden aldınız ki? Kimse size zorla oynayın demiyor, diyen varsa çok umursamamak gerek. Ben de mesela Far Cry 5 oynadım ama 42 dakika oynayabildim sadece, hiç bana hitap etmeyen bir oyundu. Başım ağrıyarak çıkmıştım oyundan. Belki sizin için de Rdr2 öyledir.

Açıkçası bana da çok sıkıcı geldi tam 2 kez indirdim ve her seferinde hikayenin %5-6'sında bıraktım. Bunun sebebinin küçüklükten beri Online ve hızlı FPS oyunu oynamamdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Hayır sadece sana sıkıcı gelmiyor, oyunu sıkıcı bulan çok fazla kişi var.

Oyunda sadece avlanmak bile ana hikayeden daha keyifli. Hikayenin kendisinde bir şey yok zaten sunumu yüzünden bu kadar abartılıyor. Sunumu ve karakterleri çok iyi çünkü, ancak hikayenin kendisi iyi değil insanlar bu ayrımı yapamıyor. The Last of Us Part 1'in de hikayesi rezalet bence ama sırf sunumu iyi diye oyun dünyasının en iyi hikayelerinden biri olduğu falan söyleniliyor.

Hikaye sunumu genel olarak ne oluyor ki? Yani hikaye iyiyse direkt sunum da iyi olmuyor mu? Ben mesela hiç hikayesi iyi olup da onu kötü sunan bir oyun bilmiyorum varsa öyle söyler misin?

Hikaye sunumu genel olarak ne oluyor ki? Yani hikaye iyiyse direkt sunum da iyi olmuyor mu? Ben mesela hiç hikayesi iyi olup da onu kötü sunan bir oyun bilmiyorum varsa öyle söyler misin?
Hemen hemen tüm Ubisoft oyunları girebilir bu listeye. Genel anlamda hikaye aslında kötü değil ama sunmunu rezalet yaptıkları için hikaye de çok kötü gözüküyor. Aslında iyi sunsalar fena bir iş çıkmayacak ortaya. Örneğin Odyssey'de sunumu daha iyi ara sahnelerle, diyaloglarla yaptıklarında hikaye de daha çok beğenilmişti diğer oyunlara göre.

RGG stüdyo oyunları buna çok iyi örnek bence, senaryo anlamında çok iyi işler çıkarıyor bu adamlar ancak karakterleri mimikten yoksun karakterler olduklarından veya karakter animasyonları çok yapmacık, sahte olduğundan sunumda çuvallıyorlar. Ancak RDR2'nin sunumu genel olarak çok iyi, karakterler iyi yazılmış karakterler bir kere. Micah mesela, adamı görür görmez adamda bir tekinsizlik hissediyorsun nefret etmeye başlıyorsun, bana göre bu bir başarıdır.

Geri
Yukarı