Red Dead Redemption 2 sadece bana mı sıkıcı geliyor?

silIy

Hectopat
Bu oyuna o kadar şaheser vs. denmesine rağmen ben oyundan hiçbir şekilde zevk alamıyorum. Oyunun temasıyla ilgili de olabilir bu çünkü benim vahşi batı temasına pek ilgim yok. Ya da temposuyla alakalı olabilir çünkü ben daha yüksek tempolu oyunlardan zevk alıyorum (Doom, Far Cry vs.). Ama yine de oyunu oynamam gerektiğini düşünüyorum, sonuçta oyuna sahibim ve birçok insan oyunu övüyor ve bu oyunu oynamazsam bu benim eksik bir parçam olacakmış gibi hissediyorum. Sizce oyundan daha çok zevk almak için ne yapabilirim?

Bu oyuna o kadar şaheser vs. denmesine rağmen ben oyundan hiçbir şekilde zevk alamıyorum. Oyunun temasıyla ilgili de olabilir bu çünkü benim vahşi batı temasına pek ilgim yok. Ya da temposuyla alakalı olabilir çünkü ben daha yüksek tempolu oyunlardan zevk alıyorum (Doom, Far Cry vs.). Ama yine de oyunu oynamam gerektiğini düşünüyorum, sonuçta oyuna sahibim ve birçok insan oyunu övüyor ve bu oyunu oynamazsam bu benim eksik bir parçam olacakmış gibi hissediyorum. Sizce oyundan daha çok zevk almak için ne yapabilirim?
Garip garip modlar kurmayı deneyebilirsin belki.

Oyun bana da çok hoş geliyor fakat %30 gibi bir yerde kaldım ve daha ilerlemedim. Genel olarak sürekli at sürmek beni sıkmıyor değil. :D

Oyun zaten oynanış olarak yavaş, üstüne bir de yavaş açılıyor. Bu tabii ki de oyun için önemli bir etmen çünkü oyunun acelesi yok. Gayet iyi bir hikaye anlatıyor.
Sabrederseniz illaki seversiniz. Ben 50 saat oynadıktan sonra bir gün asla dönmedim. Hedefim dönebilmek mesela.

İnsanların sevdiği oyunları, filmleri, dizileri, kıyafetleri, fikirleri falan siz de beğenmek zorunda değilsiniz, şunu anlayın artık lütfen. Her kişi özgür bir bireydir; söylemişsin vahşi batı sevmiyorum, yüksek tempolu oyunlar seviyorum diye. Oynamak zorunda değilsin, sıkıldıysan bırak oyunu.

Artık kasıtlı olarak yapılıp ilgi toplanmaya çalışıldığını düşünmeye başladım.

Selam RDR2 ilk oynadığımda benim de içime oturdu hiç beğenmemiştim oyun aşırı yavaş ilerliyor ve aşırı geniş bir dünyası var ve hani gerçekten yaptığın her şey ileride ki oynayışını etkiliyor bundan dolayı oyunun erken safhaları seninde dediğin gibi pek zevk vermiyor kavga-çatışma bölümleri çok zevkli oluyor onun dışında atınla dünyayı keşfettiğin rastgele sağdan soldan topladığın görevler üzerine kurulu bir oyun benim kanımca. Şu an da oyunun hikaye kısmında %40'lık kısmındayım ve şunu söyleyebilirim şu anda oynarken zevk veriyor çünkü olayları öğreniyorsun yavaş yavaş soygun yapıyorsun vs o baştaki sıkıcı başlangıç kısımlarını telafi ediyor diyebilirim bence sende biraz dişini tırnağına tak oyna zevk alırsın ilerledikçe.

Oyunu başta 3-5 saat oynayıp bu muymuş, demiştim sonrasında zorladım ve devam ettim 10. saatten sonra vs hikaye olarak o yavaşlık gidiyor. Ama oyunun kendisi hantal, ağır ve yavaş. Bu yüzden sevmeyebilirsiniz. Herkes herşeyi sevecek diye bir şey yok. Ama biraz daha şans verin oyuna.

Yeni konular

Geri
Yukarı