Red Dead Redemption 2'nin sıkıcı gelmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekçi açık dünya dışındaki tüm detaylar eksik.
"Detaylar eksik."
Açık dünyası bir çoğunuz için daha iyi olabilir ama benim için detaya abanılmış, detayla boğulmuş üzerine birde tekrar eden bir açık dünya etkileyici değil.
"Detaya boğulmuş bir açık dünya etkileyici değil."

Hocam sen ne istediğini bilmiyorsun bence.

Hızlıca oynayıp bitirmek dediğiniz de yaklaşık 40-50 saatlik bir ana hikaye. Herkesin bir oyunu her akşam 2 saat açıp gezinip avlanmaktan keyif almasını beklemiyorsunuz herhalde?

RDR2'nin belirlediği standartlar gerçekçilik, oyun içi animasyonlar, açık dünya NPC iletişimleri gibi konular.

Hikaye konusunda ise aynı başarıya sahip değil. Sonunun duygusal etkisi olmasa 40-50 saatlik bir külfetten ibaret ana görevler.

NPC'nin sizi tanıyacak şekilde kodlanması, karşılaştığınız rastgele olaylara gerçekçilik katar, güzel bir şeydir, ancak tekrarlayıcı olmadığı anlamına gelmez.

Yerin dibine gömdüğünüz Witcher 3'te 200 saat geçirip sürekli özgün bir şekilde yazılmış hikayeler, göndermeler oynamanız mümkün. Hiçbir şey tekrarlamadan. Elbette kişisel zevkleri tartışmak bir yerden sonra anlamsız. Ancak saf hikaye olarak bakacaksak, RDR2'nin içerisinde Witcher 3'ün ilk cilt kitabı olacak kadar anca hikaye içeriği var.

RDR2 daha çok bir "vahşi batı simülasyonu" olarak, açık dünyada vakit geçirerek, yavaş yavaş oynanacak bir oyun. Dolayısıyla hitap ettiği kitle değişebilir, herkes tarafından sevilmeyebilir. Böyle bir oyunu, yapılan eleştirileri dinlemeden göklere çıkarmak oyuncu olarak hatalı.
Pff buralar Witcher fanboyları ile doluşmuş, bana da gitmek düşer çünkü çekilmezsiniz.

RDR2 akşam evinde 1-2 saat oyun oynayan adam için uygun değil. Uygun olmaması da kalitesini bir gram aşağı çekmez.

Abicim siz şaka mısınız? En klişe, standart hikaye bile doğru işleniş ile birinci sıraya çıkabilir ama sizin bundan haberiniz yok ve RDR2'nin muhteşem hikayesine laf ediyorsunuz.

Pff buralar Witcher fanboyları ile doluşmuş, bana da gitmek düşer çünkü çekilmezsiniz.

RDR2 akşam evinde 1-2 saat oyun oynayan adam için uygun değil. Uygun olmaması da kalitesini bir gram aşağı çekmez.

Abicim siz şaka mısınız? En klişe, standart hikaye bile doğru işleniş ile birinci sıraya çıkabilir ama sizin bundan haberiniz yok ve RDR2'nin muhteşem hikayesine laf ediyorsunuz.
Bakın size bir sürü şey yazdım, kendi düşüncelerimi anlattım. Verdiğiniz cevap "fanboy". Ben RDR2'yi 2 kere bitirdim, ancak bir oyunun eksiklerini söylemekten çekinecek de değilim. Babamın hayrına yapılmıyor bu oyunlar, her şeyi eleştirme ve daha iyisini isteme hakkına sahibim.

Witcher 3'ü RDR2 kadar gerçekçi değil diye eleştiririm, RDR2'yi hikayesine ve detaylarına Witcher 3 kadar iyi özenilmemiş diye eleştiririm. Cyberpunk'ı teknik hataları ve pazarlama hataları ile eleştirirken, çok iyi bir ana-yan hikaye profili ve inanılmaz tempolu, hiç sıkmayan görevler içerdiği için de överim.

RDR2'nin muhteşem hikayesi dediğiniz, sonuna varmak için 40 saat sıkıcı görevlerden geçmek zorunda olduğunuz bir dram hikayesi. Evet sonunda ben oturdum duygulandım ve ağladım, ama bu hikayenin tamamının iyi olduğu ve iyi işlendiği anlamına gelmiyor

Ben parasını verdiğim hizmeti, ileride alacağım hizmetler, yeni yapılacak oyunlar daha da iyi olabilsin, insanlar oyunculuk hakkında bilinçlensin diye eleştiriyorum.

@Van Der Linde ismin Van der Linde ve millete fanboy mu diyorsun? RDR2'yi savunmak için insanlara hakaret ediyorsun ve millete fanboy mu diyorsun?

Şu, benim fikrim, senin fikrin olayını yanlış anlayanlardansın sanırım.

Neyse arkadaşlar, konuyu kısaca özetleyecek olursam durum şu; RDR 2 ile Witcher 3 kıyaslanamaz, ikisi de farklı türde oyunlar. Ancak RDR 2 Witcher 3'ü tokatlıyor. Bir de konu sahibi ne istediğini tam olarak bilmediğinden oyundan zevk alamamış. Athena'nın dediği gibi: "Beklentiler sadece üzer."

Mesajlarına bakarsak cidden özür dilemen gerektiği anlaşılıyor. Üstte de yazdığım gibi okumakta biraz eksikliğin var galiba. Ayrıca mesaj, mektup gibi yazılı iletişimde mimiklerini ve beden dilini göremediğimi idrak edememişsin sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı