Reeder marka telefon üreticisinin hacklendiği söyleniyor

Erdem Erol

Hectopat
Daha fazla  
Yabancı bir forumda bir iddiaya göre Reeder marka telefon üreticisinin hacklendiği söyleniyor.

Konu içeriği:

1711759365339.png

Müşteri bilgilerini yayımlamak doğru değil kınıyorum bu yüzden. Kart bilgilerini de ele geçirmiştir eğer doğru ise. Hırsızlık da yapar bu kişi diye düşünüyorum.
Hocam ne gibi bi kart bilgisi olabilir ki reeder markasında ? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum yanlış anlamayın.

Yani güvenilir bir ödeme sisteminde satıcıya hiç gitmemesi gerekmiyor mu kart bilgilerinin?

Hayır gidiyor kart bilgileri sisteme kaydediyor iade yaptığınız da nasıl geri oluyor sanıyorsunuz iade kart bilgilerinizle yapılıyor iade bir de bazı sitelerde 3D doğrulama kullanmadan direk çekiyor parayı.

Hayır gidiyor kart bilgileri sisteme kaydediyor iade yaptığınız da nasıl geri oluyor sanıyorsunuz iade kart bilgilerinizle yapılıyor iade bir de bazı sitelerde 3D doğrulama kullanmadan direk çekiyor parayı.

İade sisteminde bankaya iade yapılmıyor mu hocam? Eğer kartı kaydetmediyseniz kart bilgileri satıcı sitede bulunmuyor normalde.

Hocam benim bildiğim kadarıyla banka yada ayrı bi sistem aracı oluyor o yüzden kart bilgileri siteye gitmiyor sadece miktar ve yatıran kişi gidiyor. İade de o yatırılan işlemin işlem numarasıyla falan iade oluyor olabilir. 🤔

Sonuçta banka biliyor bizim herşeyimizi adam şu şu işlem numaralı adama bu parayı geri ver dese yeterli gibi. Ama şuan hiç araştırmasız fikir üzerinden konuşuyorum, bilen bi arkadaş aslını anlatsa iyi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı