Çözüldü RPC Hizmetine Bağlanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Resimdeki sorunu alıyorum. Driver'i anakartın sitesinden yükledim sıkıntı yok aygıt yöneticisinden de baktım. Ama ses ayarlarını yapabileceğim bu uygulama açılmıyor. Yabancı forumlara baktım sonuç oralarda da yok. Google üzerinde de bayağı araştırma yaptım hiçbir sonuca ulaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    33,2 KB · Görüntüleme: 1.811
Arkadaşlar anakartım ROG X570-F, geçen haftalarda Sonic Studio ve Sonic Radar güncelleme yaptı bugün de ben BIOS güncellemesi yaptım aynı sorun şu an bende de var. Yalnız benim arka girişten ses geliyor sadece ön girişten ses alamıyorum onunda ayarı Realtek yazılımının içinde vardı ama maalesef açılmıyor. Çözüm olursa takipteyim.
Arkadaşlar ben sorunumu çözdüm yaptıklarımı aynen yazıyorum belki sizinde işinize yarar. Öncelikle Revo Uninstaller programı yardımıyla(siz başka program veya yöntemlerle kaldırabilirsiniz.) Realtek Audio ve Sonic radarı kaldırdım. Realtek yazılımını Microsoft Store üzerinden indirmeye çalışınca hata aldım bu nedenle Armoury Crate programını indirerek program içerisindeki sürücüler bölümünden Realtek Audio yazılımını indirdim. Ek bir bilgi vereyim benim sorun BIOS'u güncelledikten sonra olduğu için BIOS'ta onboard bölümünü bir kontrol ettim fakat konuya hakim değilim sorun çözülmezse orayada bir bakın. (Bazı BIOS güncellemelerinden sonra BIOS'ta onboard bölümünde Audio kapanıyormuş diye okuduğum için.)

Arkadaşlar anakartım ROG X570-F, geçen haftalarda Sonic Studio ve Sonic radar güncelleme yaptı bugün de ben BIOS güncellemesi yaptım aynı sorun şu an bende de var. Yalnız benim arka girişten ses geliyor sadece ön girişten ses alamıyorum onunda ayarı Realtek yazılımının içinde vardı ama maalesef açılmıyor. Çözüm olursa takipteyim.
Arkadaşlar ben sorunumu çözdüm yaptıklarımı aynen yazıyorum belki sizinde işinize yarar. Öncelikle revo uninstaller programı yardımıyla(siz başka program veya yöntemlerle kaldırabilirsiniz.) Realtek Audio ve Sonic radarı kaldırdım. Realtek yazılımını Microsoft Store üzerinden indirmeye çalışınca hata aldım bu nedenle armoury crate programını indirerek program içerisindeki sürücüler bölümünden Realtek Audio yazılımını indirdim. Ek bir bilgi vereyim benim sorun BIOS'u güncelledikten sonra olduğu için BIOS'ta onboard bölümünü bir kontrol ettim fakat konuya hakim değilim sorun çözülmezse orayada bir bakın. (Bazı BIOS güncellemelerinden sonra BIOS'ta onboard bölümünde Audio kapanıyormuş diye okuduğum için.)

Kardeşim benim de BIOS'u güncelledikten sonra oldu bu olay. BIOS'a girip bakayım dediğin şeye. Haber vereceğim.

Onboard bölümüne baktım "Enable"yazıyordu. Şimdi Driver'lar için dediğini yapacağım.

Benim PC düzelmedi. Aygıt yöneticisinde yine Realtek gözükmüyor ve Realtek Audio Consol'da açılmıyor. BIOS'u geri eski sürüme alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-08-29 135002.png
    Ek Açıklama 2020-08-29 135002.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 323
  • Ek Açıklama 2020-08-29 1350023.png
    Ek Açıklama 2020-08-29 1350023.png
    5,7 KB · Görüntüleme: 326
Kardeşim benim de BIOS'u güncelledikten sonra oldu bu olay. BIOS'a girip bakayım dediğin şeye. Haber vereceğim.

Onboard bölümüne baktım "enable"yazıyordu. Şimdi Driver'lar için dediğini yapacağım.

Benim PC düzelmedi. Aygıt yöneticisinde yine Realtek gözükmüyor ve Realtek Audio Consol'da açılmıyor. BIOS'u geri eski sürüme alabilir miyim?

Realtek Audio'yu temiz olarak kaldırdıysan en azından onun tekrar yüklenmesi lazımdı. Revo uninstaller ile kaldırdıktan sonra tara diyerek kalan dosyaları sildin mi? BIOS olayına çok hakim değilim o yüzden yanlış yönlendirmek istemem. Ek bir yöntem CMD yönetici olarak çalıştırıp wsreset.exe yazınca Microsoft Store yazılımlarını sıfırlama gibi bir durum var onu da deneyebilirsin.

Geri
Yukarı