RTX 3060 ve Ryzen 5 3600 FPS düşmesi

BIOS Update etmemiştim USB belleğim yoktu yarın alıp denerim.

Tamamdır, bu arada oyun nedir ve HDD'ye yüklü mü? Bunların da detaylarını alabilirsek çok güzel olur.

@Kagamii darboğaz yapsa da drop olmaz yani mümkün değil. Ben yeni kendi 4/8 işlemcime ayarları düşürerek 6600 XT ile darboğaz yaptırdım gördüğün gibi drop yok yalnızca yüzde düşüşü var.

Sen bu tarz bir durumdan bahsediyorsan oyuna ve ayara göre olabilir ama drop varsa onun için depolama birimine ve işletim sistemine de bakman lazım. Sıcaklıklar normal diyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS Update etmemiştim USB belleğim yoktu yarın alıp denerim.

Tamamdır, bu arada oyun nedir ve HDD'ye yüklü mü? Bunların da detaylarını alabilirsek çok güzel olur.

Apex Legends ve Call of Duty Warzone ikisi de HDD'ye kurulu ve CoD Warzone oyununda DLSS açınca bir şey değişmiyor başka bir konuda bir arkadaş 5600X e geçersen DLSS performansını daha iyi alırsın demişti.

@Kagamii

5600X'e gerek yok, 3600 de taşır.

Benim şüphelilerim HDD ve PSU açıkçası, dediğim gibi yazılımsal süreçleri arkada bırakıp olayları tamamen donanıma yıkmaya çalışalım diyorum şahsen.

@Kagamii

Benim şüphelilerim HDD ve PSU açıkçası, dediğim gibi yazılımsal süreçleri arkada bırakıp olayları tamamen donanıma yıkmaya çalışalım diyorum şahsen.

OCCT deneyeceğim hocam size bildiririm. Ama nasıl deneyeceğim karışık gibi program.
@Kagamii

Test bitti işlemci Max 65'e çıktı ekran kartı ise 49'larda idi Power sekmesinde grafik tablosu düz ilerliyordu çok ama çok gıdım gıdım dalgalanmalar oluyordu sonra sadece Power testini yaptım işlemci 90 dereceye çıktı bir şey anlamadım ama yazayım buraya.

Son düzenleme:
Test bitti işlemci Max 65'e çıktı ekran kartı ise 49'larda idi Power sekmesinde grafik tablosu düz ilerliyordu çok ama çok gıdım gıdım dalgalanmalar oluyordu sonra sadece Power testini yaptım işlemci 90 dereceye çıktı bir şey anlamadım ama yazayım buraya.

İlk test işlemci testiydi sanırım, o zorlamaz zaten. Asıl test Power testidir.

Power testini başlattığımda 1 dakikada durdurdu hocam 90 dereceye ulaştı işlemci ama grafik tablosu düzdü hala.

Önemli olan durdurmadan stabil gitmesiydi, gidememiş. Sorun çok yüksek ihtimal PSU kaynaklı. Kernel Power 41 (63) hatası da alıyorsan ilk işin PSU'yu değiştirmek olsun.

Önemli olan durdurmadan stabil gitmesiydi, gidememiş. Sorun çok yüksek ihtimal PSU kaynaklı. Kernel Power 41 (63) hatası da alıyorsan ilk işin PSU'yu değiştirmek olsun.

Anladım hocam zaten PSU sıkıntı değil alırım yeni PSU sadece emin olamadım peki hangi PSU'yu önerirsiniz hocam işlemci olarak 5600X e geçeceğim maximum 1200 TL civarında kaliteli bir PSU önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı