RTX 3060 ve Ryzen 5 3600 FPS düşmesi

Kagamii

Decapat
Daha fazla  
Bazen oyunlarda drop yiyiyorum 1080p oynuyorum 5600X işlemciye geçersem bu durum düzelir mi? İşlemciden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü.

Hiçbir detay yok, tam sistem verir misin? Oyun içi sıcaklık, güç tüketimi, frekans ve kullanım değerleri nasıl?

3600 3060'ı besleyebilir.

Hiçbir detay yok, tam sistem verir misin? Oyun içi sıcaklık, güç tüketimi, frekans ve kullanım değerleri nasıl?

3600 3060'ı besleyebilir.

ASUS TUF RTX 3060.
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF B450M Pro s anakart.
2x8 DDR4 3200MHz XPG RAM.
700W 80+ Cougar stx PSU.
Sıcaklıklar gayet normal hiçbir sorun yok.

6/12 bir işlemciyle drop yenilmez, 5600X'e geçsen de o droplar devam edecektir. Sorunun kaynağı farklı olmalı.

Sorun varsa da umarım önemli bir şey değildir. Ama düşüncem bu ikili oynadığım bazı oyunlarda darboğaz yapıyor ondan olabilir mi acaba?

3600 3060'ı besleyebilen bir işlemci drop dediğin şey nedir? Açarsın Afterburner'ı %1 %0.1'e bakarsın anormal bir durum var mı? Kullanım oranları nasıl sıcaklıklar nasıl? Yeni moda oldu bu Valorant oynuyor ölüyor drop var sonra düşünüyor diyor ki işlemciyi yükseltirsem FPS artar drop ortadan kalkar o öyle olmuyor işte.

Hangi oyun? Kullanımlar ve frekanslar nasıl? Güç tüketimi stabil mi yoksa dalgalanmalar var mı? Sürücü ve BIOS güncellemelerinin hepsini yap, yazılımsal bir durum kalmasın arkada.

PSU sistem için biraz giriş seviyesi göründüğünden ilk önce ona çeviriyorum ibreyi. OCCT Power testi açıp 20 dakika testte tut ve güç tüketimlerinin takipçisi ol, ciddi bir dalgalanma var ise sorun PSU kaynaklı görün

Ayrıca depolama aygıtını belirtmedin, HDD kullanıp da yarış veya açık dünya oyununda drop yemen çok olası.

Hangi oyun? Kullanımlar ve frekanslar nasıl? Güç tüketimi stabil mi yoksa dalgalanmalar var mı? Sürücü ve BIOS güncellemelerinin hepsini yap, yazılımsal bir durum kalmasın arkada.

PSU sistem için biraz giriş seviyesi göründüğünden ilk önce ona çeviriyorum ibreyi. OCCT Power testi açıp 20 dakika testte tut ve güç tüketimlerinin takipçisi ol, ciddi bir dalgalanma var ise sorun PSU kaynaklı görün.

Ayrıca depolama aygıtını belirtmedin, HDD kullanıp da yarış veya açık dünya oyununda drop yemen çok olası.

BIOS Update etmemiştim USB belleğim yoktu yarın alıp denerim.

Geri
Yukarı