RTX 2060 ve Ryzen 5 2600 düşük FPS sorunu

Ali Ezgi

Centipat
Merhaba arkadaşlar, oynadığım oyunlar için yeterli bir sistemim var. CS:GO, Battlefield 1, Zula, LOL gibi oyunlar oynuyorum ve oyunlarda düşük FPS yaşıyorum. Mesela CS:GO ve LOL'de 250-300 alıyorum, BF1'de ise orta ayarlarda 110-120-130 lakin Zula gibi çok bir donanım istemeyen bir oyunda minimum ayarda 90-100-110 alıyorum ve kasmalar var. Sistemim aynen şu şekilde:
  • MSI RTX 2060 Ventus OC
  • Ryzen 5 2600
  • MSI B450M PRO M.2-V2
  • G.Skill 8x2 GB 3000 MHz RAM
  • SATA 240GB SSD
  • Rampage 600W kasa
  • MSI MAG 271C 144 Hz monitör
Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Ama almadan önce internet sitelerinde izledigimde gayet güzel FPS ve akıcılık hissiyatının olduğunu gördüm çok garip gerçekten güçlü oyunlarda iyi FPS alıyorum ama Zula'da yok kasıyor bilgisayarım nasıl çözebilirim acaba.

Oyunun optimizasyon sorunu olabilir.

Ama arkadaşlarım GTX 1030 ile bile oynarken çok akıcı oynuyorlar. Kasma sorunu var gerçekten 10Hz ile oynuyor gibi hissediyorsunuz.
CS:GO ve LOL'de 250-300 FPS alıp nasıl düşük FPS sorunu yaşıyorsun anlamadım? Her oyunda donanımlarını tam kapasite ile kullanmak zorunda değilsin. Daha detaylı bilgi edinebilmen için MSI Afterburner ile oyun içi görüntülerini yükler misin?
Hemen yüklüyorum birazdan

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı