RTX 2080 Super Model Tavsiyesi

Kodlak55

Hectopat
Herkese merhabalar arkadaşlar.
Öncelikle bütçem 7000 TL (+,- 100) civarıdır. Bu yüzden RTX 2080S almayı düşünüyorum ancak modeller arasında ciddi fiyat farkları olduğunu gördüm. Bütçeme göre alabileceğim ekran kartlarının, aşağıda vereceğim linklerdeki üç tanesinden biri olacağını düşünsemde tam manasıyla karar verecek derecede bir bilgim yok. Sizden hangisi seçmem konusunda "neden"leri ile yazmanızı istirham ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden hepinize çokca teşekkür eder, afiyet dilerim. Bu bütçe ile daha farklı önerilerinize de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle Rog Strix. Çünkü soğutma konusunda diğerlerine kıyasla çok daha iyi.
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki diğer modellerdeki OC'nin önemi performans açısından değerli değil mi?
Çekirdek hızı bakımından ROG serisi daha iyi diye biliyorum ve ASUS kendi programı ile rahat şekilde overclock yapabilirsin
Değerli cevabınız için teşekkür ederim. Asus'un kendi programı ile yapacağımız OC ile fabrika çıkışlı OC'liler arasında büyük bir fark var mıdır? Çünkü Asus'un fabrika çıkışlı OC'lileri ile OC'sizleri arasında muazzam bir fiyat farkı var.

Ekran kartlarında fabrika çıkışı OC pek de ahım şahım bir şey değil. OC olmayan 100 FPS veriyorsa OC'lu olan genelde 101-102 FPS veriyor. Bu üçü arasından Rog Strix kesinlikle en mantıklısı olanı.

Normalde diğerlerinden daha pahalı olması gerekiyordu da ben olsam bu fiyata kaçırmazdım.

Bende upgrade edeceğim sistemi aynı ekran kartını kullanmayı düşünüyorum, Asus ROG Strix RTX 2080S veya RTX 3060 RTX 2080 ile hemen hemen aynı RTX performansını vereceği söyleniyor, belki RTX 3060 alırım hem büyük ihtimal tasarımlarında değişiklik olacak, şu anki tasarımlar pek hoşuma gitmiyor açıkçası GTX serisi ile neredeyse aynı ROG Strix serisinin😁 kusura bakmayın biraz uzun oldu ama umarım kafanızda bir fikir oluşmuştur, bence bekleyin RTX 3000 serisini

Bulabiliyorsan Zotac bak uygun fiyatlı modellerde en iyisi Zotac (çift fanlı olanlar)
Bende upgrade edeceğim sistemi aynı ekran kartını kullanmayı düşünüyorum, ASUS ROG STRIX RTX 2080S veya RTX 3060 RTX 2080 ile hemen hemen aynı RTX performansını vereceği söyleniyor, belki RTX 3060 alırım hem büyük ihtimal tasarımlarında değişiklik olacak, şu anki tasarımlar pek hoşuma gitmiyor açıkçası GTX serisi ile neredeyse aynı ROG STRIX serisinin😁 kusura bakmayın biraz uzun oldu ama umarım kafanızda bir fikir oluşmuştur, bence bekleyin RTX 3000 serisini.

RTX 3000 serisi çıktığı zaman bizim ülkemizde en az 7-8K olur büyük ihtimalle.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki diğer modellerdeki OC'nin önemi performans açısından değerli değil mi?

Değerli cevabınız için teşekkür ederim. ASUS'un kendi programı ile yapacağımız OC ile fabrika çıkışlı OC'liler arasında büyük bir fark var mıdır? Çünkü ASUS'un fabrika çıkışlı OC'lileri ile OC'sizleri arasında muazzam bir fiyat farkı var.

Kendinden Overcloclk'lu olan modellerde ben alacağım zaman araştırma yaptığımda çok büyük FPS farkı görmedim fakat sen overclock odaklı ve yüksek performans odaklıysan tabii ki OC model daha avantajlı olur fakat sen bütçen için hangisi uygun ise onu alman daha iyi olur.

Geri
Yukarı