RTX 3050 laptop kaç yıl idare eder?

Sadece merak ettiğim bir soruyu cevaplar mısınız hocam ciddi manada merak ediyorum bu adara değil 2060 gücünde 1660 gücünde bile olmayan bir kart 3050 3060 performans düşüşü yaşayıp 1660 ayarında güç verdiğini varsayarsak bile ki o kadar düşeceğini sanmıyorum sizce hangisini almak mantıklı olur.
Hocam attığımız Rog 3050ti barındırıyor, bu kart 1660ti dengi. Monster'da ısınma sorunu performansı düşürse bile en fazla 2060 performansı verir fakat ömrü ciddi manada kısalır. Ben bunu bizzat deneyimledim. Benim de eskiden 2017 model sorunlu kasa Acer Nitro laptopum vardı. Isınma sorunu olduğunu bilmiyordum, birçok kişi bana 5-6 yıl gider dedi fakat 3 yılın ardından anakartı yandı. Sıcaklıklar hakkında çok fazla bilgim yoktu o zamanlar 90-100 derecelere normal gözüyle bakıyordum. İşte ısınma sorunu bu şekilde yaşanır, bilgisayarın ömrü kısalır, performansı düşer ve sorunlar çıkarır. Alacak arkadaşın böyle sorunlar yaşamaması önemli. Örneğin biz burada önerdik, arkadaş modeli aldı, 1-2 yıl sonra anakartı yandı. Öneren biz olduğumuz için pişmanlık duyacağız ve arkadaşın bilgisayarı çöp olacak veya büyük masraf çıkaracak. O yüzden donanımı güçlü fakat kalitesiz bir model almak yerine donanımı biraz daha güçsüz fakat daha kaliteli modeller öneriyoruz.

Hocam attığımız ROG 3050 Ti barındırıyor, bu kart 1660 Ti dengi. Monster'da ısınma sorunu performansı düşürse bile en fazla 2060 performansı verir fakat ömrü ciddi manada kısalır. Ben bunu bizzat deneyimledim. Benim de eskiden 2017 model sorunlu kasa Acer Nitro laptopum vardı. Isınma sorunu olduğunu bilmiyordum, birçok kişi bana 5-6 yıl gider dedi fakat 3 yılın ardından anakartı yandı. Sıcaklıklar hakkında çok fazla bilgim yoktu o zamanlar 90-100 derecelere normal gözüyle bakıyordum. İşte ısınma sorunu bu şekilde yaşanır, bilgisayarın ömrü kısalır, performansı düşer ve sorunlar çıkarır. Alacak arkadaşın böyle sorunlar yaşamaması önemli. Örneğin biz burada önerdik, arkadaş modeli aldı, 1-2 yıl sonra anakartı yandı. Öneren biz olduğumuz için pişmanlık duyacağız ve arkadaşın bilgisayarı çöp olacak veya büyük masraf çıkaracak. O yüzden donanımı güçlü fakat kalitesiz bir model almak yerine donanımı biraz daha güçsüz fakat daha kaliteli modeller öneriyoruz.

1660 dengi değil hocam 1650'den biraz yüksek 1660'dan biraz düşük :) 1 senelik bu modelin bir altını kullanıyorum oynadığım oyunlar pek ciddi oyunlar değil aslında ama Valorant'ta vs 120FPS almıyorum yaklaşık 180-200 arası ki 144Hz zaten ekran pek bir önemi yok 100 dereceye normal gözüyle bakmadım ortalama normal oyunda benim sistemimin değerleri üzerinden konuştum 80-90 derece arası geziyor 3 4 saatin sonunda kendi kullanımlarıma göre yorumladım laptopu kendi kararı sonuçta sadece ben 3050 gibi bir karta para vermezdim gerçekten çok kötü bir kart.

Hocam attığımız Rog 3050ti barındırıyor, bu kart 1660ti dengi. Monster'da ısınma sorunu performansı düşürse bile en fazla 2060 performansı verir fakat ömrü ciddi manada kısalır. Ben bunu bizzat deneyimledim. Benim de eskiden 2017 model sorunlu kasa Acer Nitro laptopum vardı. Isınma sorunu olduğunu bilmiyordum, birçok kişi bana 5-6 yıl gider dedi fakat 3 yılın ardından anakartı yandı. Sıcaklıklar hakkında çok fazla bilgim yoktu o zamanlar 90-100 derecelere normal gözüyle bakıyordum. İşte ısınma sorunu bu şekilde yaşanır, bilgisayarın ömrü kısalır, performansı düşer ve sorunlar çıkarır. Alacak arkadaşın böyle sorunlar yaşamaması önemli. Örneğin biz burada önerdik, arkadaş modeli aldı, 1-2 yıl sonra anakartı yandı. Öneren biz olduğumuz için pişmanlık duyacağız ve arkadaşın bilgisayarı çöp olacak veya büyük masraf çıkaracak. O yüzden donanımı güçlü fakat kalitesiz bir model almak yerine donanımı biraz daha güçsüz fakat daha kaliteli modeller öneriyoruz.
Bence de hocam. Hocam bir de Zephyrus kasaları nasıldır kaliteli midir? Klavyede oynarken ısıyı hisseder miyim alüminyum magnezyum alaşımı olduğu için?

Bence de hocam. Hocam bir de Zephyrus kasaları nasıldır kaliteli midir? Klavyede oynarken ısıyı hisseder miyim alüminyum magnezyum alaşımı olduğu için?
Zephyrus kaliteli bir model, hissetmeyeceğinizi düşünüyorum.
1660 dengi değil hocam 1650'den biraz yüksek 1660'dan biraz düşük :) 1 senelik bu modelin bir altını kullanıyorum oynadığım oyunlar pek ciddi oyunlar değil aslında ama Valorant'ta vs 120FPS almıyorum yaklaşık 180-200 arası ki 144Hz zaten ekran pek bir önemi yok 100 dereceye normal gözüyle bakmadım ortalama normal oyunda benim sistemimin değerleri üzerinden konuştum 80-90 derece arası geziyor 3 4 saatin sonunda kendi kullanımlarıma göre yorumladım laptopu kendi kararı sonuçta sadece ben 3050 gibi bir karta para vermezdim gerçekten çok kötü bir kart.
Hocam haklısınız, 3050 fiyatını hak etmeyen bir kart, bu karta sahip laptoplar maksimum 10 bine satılmalı.

Hocam benim amacım 7 8 yıl kullanmak. Oyun amaçlı 5 6 yıl fln yeterli ayarları kısarak. Bence ESpor oyunlarında idare eder bu kart. Zaten 2 hafta önce alacak olsaydım aynı fiyata 1650 Dynamic Boost içeren laptopu alacaktım. Aynı fiyata 3050 gelmişken onu almak daha mantıklı. Bütçem 15K olsaydı ve 3050 baksaydım sonuna kadar haklıydınız bence ama şu durumda 3060 kasalar çok kalitesiz olmalı yoksa neden daha ucuza satılsın ki?

Abra A5 V16.5.2 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook buyurun hocam arkadaşımın işlemcisi de i5 9300H hemen hemen aynı fiyatta aldı :) hatta o da Monster marka.

i5 ve i7 işlemci farkları ayrıyeten bu laptop ile benim önerdiğim ile sadece kasa kalitesi bir en basit örneği RAM bile aynı değil 8 ile 8×2 arasında normal bir sistemde bile fark ederken bu iki sistemi yan yana koymanız bile hata olmuş görüşünüzdür saygı duyarım ben kendi kullandığım laptoptan memnunum (kasa hariç ) oyunda aldığım değerlerden vs o yüzden böyle bir öneride bulundum.

i5 ve i7 işlemci farkları ayrıyeten bu laptop ile benim önerdiğim ile sadece kasa kalitesi bir en basit örneği RAM bile aynı değil 8 ile 8×2 arasında normal bir sistemde bile fark ederken bu iki sistemi yan yana koymanız bile hata olmuş görüşünüzdür saygı duyarım ben kendi kullandığım laptoptan memnunum (kasa hariç ) oyunda aldığım değerlerden vs o yüzden böyle bir öneride bulundum.
Hocam ben sadece 7K ya 1650 nerede diye sorduğunuz için attım o laptopla tabiki kıyaslayamam.
Zephyrus kaliteli bir model, hissetmeyeceğinizi düşünüyorum.
Anladım teşekkürler o zaman Zephyrus bile tercih edebilirim hem 14 inç ileride çok rahat ederim.

Hocam benim amacım 7 8 yıl kullanmak. Oyun amaçlı 5 6 yıl falan yeterli ayarları kısarak. Bence espor oyunlarında idare eder bu kart. Zaten 2 hafta önce alacak olsaydım aynı fiyata 1650 dynamic Boost içeren laptopu alacaktım. Aynı fiyata 3050 gelmişken onu almak daha mantıklı. Bütçem 15k olsaydı ve 3050 baksaydım sonuna kadar haklıydınız bence ama şu durumda 3060 kasalar çok kalitesiz olmalı yoksa neden daha ucuza satılsın ki?

Hocam 8 sene Casper'in GT840M laptopunu kullandım kullanmaya bakarsan ama ne oldu 4 sene sonra oyunlar gelişti oyunları açtı ama kasmalar donmalar oldu ki gayet normal bir şey bunlar 3050 de Max 4 sene götürür sizi düşük ayarlarda oyun piyasası gelişiyor 3060 kasaları Abra ile birebir aynı sadece kasa ben orijinal soğutucusunu aldım bana genel olarak yetiyor.
Hocam FPS oyunlarını 14 inç ekrandan oynamak çok zor olur ben 17 inç ekranda bile zorlanıyorum 14'ü düşünemiyorum bile :D

Yeni konular

Geri
Yukarı