RTX 3050 sistemde Minecraft düşük FPS veriyor

Hyena61

Centipat
Geçenlerde Minecraft'ta ekran kartıma gore düşük FPS aldığımı fark ettim normal oyunda 100 sunucularda 400 500, herhalde harici ekran kartı kullanmıyor diye görüntü ayarlarından Minecraft Launcher'i harici ekran kartı olarak kullanacktım ki 3 tane javae.exe adinda dosya gördüm onları oradan sildim sorun bu yüzden olabilir mi OptiFine kurulu olmasına rağmen RTX 3050 kartımla maximum 150 FPS alıyorum.

Minecraft daha çok işlemci ve RAM kullanır düşük FPS alıyorsanız Launcher'dan RAM'i yükseltmeyi deneyin.

Minecraft shader kullanmazsanız ekran kartına fazla yük bindirmez. İşlemciniz ve RAM önemli bir husus.

16 GB RAM i5 11400F sıradan bir shader indirdim ve FPS yerlerde :(

Minecraft daha çok işlemci ve RAM kullanır düşük FPS alıyorsanız Launcher'dan RAM'i yükseltmeyi deneyin.

Sunucularda 400 FPS almamin sebebi nedir peki RAM arttırdığım zaman FPS ne kadar çıkar sizce?

16 GB RAM i5 11400F sıradan bir shader indirdim ve FPS yerlerde :(

Sunucularda 400 FPS almamin sebebi nedir peki RAM arttırdığım zaman FPS ne kadar çıkar sizce?

Hangi shaderı indirdiniz hocam bazı shaderların optimizasyonu çok kötü.

Hocam ekran Hz niz kaç? 60 sa üzülmeyin. Ama FPS'in gerçekten düşük görünüyor. Yanlışlıkla birkaç ayarı açmış olabilir misin?

144 Hz ben grafik ayarlarından javaw.exe diye 3 tane şey vardi onlari kaldirdim virus sandim.

Hangi shaderı indirdiniz hocam bazı shaderların optimizasyonu çok kötü.

Hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videosundaki astralex adındaki shader gözüme güzel geldi.

Hocam neden eleşiyorsunuz😅 sil yükle yapmayı deneyin.

Ayrıca dosyaları nereden sildiniz?

Ya vallahi hocam korktum son günlerdeki X Launcher olayından sonra orijinal Minecraft altmışında Minecraft Launcher'i sil yükle yapacağız buyuk ihtimal ama dünyamı kaydetmem lazım 😂

Hocam neden eleşiyorsunuz😅 sil yükle yapmayı deneyin.

Ayrıca dosyaları nereden sildiniz.

Direk masaüstü sağ tık görüntü ayarları grafik gibi bir şey vardi oradan sildim.

Ya vallahi hocam korktum son günlerdeki X Launcher olayından sonra orijinal Minecraft altmışında Minecraft Launcher'i sil yükle yapacağız buyuk ihtimal ama dünyamı kaydetmem lazım 😂
Hocam o adamlar kafasından atıyor. Hepsinin amacı prim ve bizim insanlarımız bilmediği şeyi biliyormuş gibi büyütünce olaylar çığrından çıkıyor. O launcherde virüs yok. Hep izlenme almak için çoluk çocuğu kandırıyorlar.

Direk masaüstü sağ tık görüntü ayarları grafik gibi bir şey vardi oradan sildim.
Hocam direkt javayı silmiş olabilirsiniz onuda kontrol etmenizi öneririm.

Geri
Yukarı