RTX 3060 Ti ekran kartı boşta 45, oyunlarda 80 derece oluyor

KKaayn

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i3-12100F / ASUS PRIME B660M-K / ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC / XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz CL16 / Kingston NV2 1TB / FSP CMT192 / FSP Hyper Pro 650W
Meslek
Öğrenci
Merhaba daha yeni bilgisayar aldım ve ekran kartı modelim ASUS Dual RTX 3060 Ti white. Oyun oynarken eğer FPS'yi kısıtlamazsam fazla ısınıyor 80 dereceleri görüyor. Ekran kartı geldiği gibi kendi ayarında duruyor hiç ellemedim. Boşta fan çalıştırmadığı halde resimde de gözüktüğü üzere 45 derecede falan geziyor. Sürücüler güncel. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    45,7 KB · Görüntüleme: 66
İç temizlik ve termal macun değişimi ne zaman yapıldı.

86 derece kartım temizlik ve termal macun değişimi sonrası 73 dereceyi geçmiyor FurMark'da.

Merhaba daha yeni bilgisayar aldım ve ekran kartı modelim ASUS Dual RTX 3060 Ti white. Oyun oynarken eğer FPS'yi kısıtlamazsam fazla ısınıyor 80 dereceleri görüyor. Ekran kartı geldiği gibi kendi ayarında duruyor hiç ellemedim. Boşta fan çalıştırmadığı halde resimde de gözüktüğü üzere 45 derecede falan geziyor. Sürücüler güncel. Ne yapmam lazım?

Hocam bir sorun yok aslında değerler normal fakat kasayı daha rahat bir yere koyarsanız sıcaklıklarda bir miktar düşüş elde edebilirsiniz.
Edit: Aklım laptoplara gitti kusura bakmayın -_-

Boşta sıcaklık normal hocam. Yükte 80 derece biraz fazla olsa da aşırı kötü değil. Termal macun yenileyin düşecektir.

İç temizlik ve termal macun değişimi ne zaman yapıldı.

Yeni aldım bilgisayarı.

Hocam bir sorun yok aslında değerler normal fakat kasayı daha rahat bir yere koyarsanız sıcaklıklarda bir miktar düşüş elde edebilirsiniz.
Edit: Aklım laptoplara gitti kusura bakmayın -_-

Şimdi sıcaklar var benim oturduğum bölgede diğer bölgelere nazaran daha sıcak bir yer ondan olabilir mi?

Boşta sıcaklık normal hocam. Yükte 80 derece biraz fazla olsa da aşırı kötü değil. Termal macun yenileyin düşecektir.

Yeni aldım PC'yi.

Masaüstü ekran yakalama açık mı hocam?
NVIDIA'nın içinde diyorsanız hayır, Windows'ta eğer bir ayar varsa nasıl bulabilirim ?

Yeni aldım bilgisayarı.

Şimdi sıcaklar var benim oturduğum bölgede diğer bölgelere nazaran daha sıcak bir yer ondan olabilir mi?

Yeni aldım PC'yi.

NVIDIA'nın içinde diyorsanız hayır, Windows'ta eğer bir ayar varsa nasıl bulabilirim?

Hocam o halde değerler normal diyebilirim. Kasanızın hava akışı nasıl? Ayrıca oturduğunuz şehir, kasanın konumu da önemli.

Kasanın egzoz fanı ile duvar arasında yarım karıştan biraz daha fazla bir boşluk var. Kasanın önü mesh yapıda önde 3 fanı var masanın üzerinde duruyor. Oturduğum şehirde diğerlerine nazaran biraz daha sıcak.

Yeni konular

Geri
Yukarı