RTX 3060 sistem ara ara kasıp donuyor

Panjake

Hectopat
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
İntel İ5 12400F
Merhaba. Bilgisayarım bazen masaüstündeyken bile çok kısa süreli donuyor. Genelde fareyi hareket ettirince anlıyorum fareyi bir yere götürürken 1 saniye veya daha kısa süreliğine donuyor, sonra USB bir aygıtı çıkarınca çıkan sistem sesi geliyor ve donma bir süreliğine geçiyor. Bir süre sonra tekrar ediyor. Bilgisayarımın özellikleri kötü değil ve daha neredeyse 1 yıllık bile değil. Neden olabilir acaba?

Merhaba. Bilgisayarım bazen masaüstündeyken bile çok kısa süreli donuyor. Genelde fareyi hareket ettirince anlıyorum fareyi bir yere götürürken 1 saniye veya daha kısa süreliğine donuyor, sonra USB bir aygıtı çıkarınca çıkan sistem sesi geliyor ve donma bir süreliğine geçiyor. Bir süre sonra tekrar ediyor. Bilgisayarımın özellikleri kötü değil ve daha neredeyse 1 yıllık bile değil. Neden olabilir acaba?

Benim de monitör alınca takılma olmaya başladı. PC'yi ilk açınca kasıyor 2.acista gene donuyor ama bayağı azaliyordu.

Görev Yöneticisi'nden PC boştayken CPU, GPU ve RAM kullanımını SS atarımsın.

Görev Yöneticisi'nden PC boştayken CPU, GPU ve RAM kullanımını SS atarımsın.
1705937199545.png

Hocam sorun yok gibi görünüyor fakat oynadığınız oyun ile alakalı olabilir oyunun kalitesi çok yüksekse donma olabilir.
Hocam bir şey açık değilken masaüstünde bile oluyor. Görev yöneticinden bakıyorum ama en fazla "System" diye bir şey var o da maksimum %4-%5 oluyor.

Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan sürücü var mı bakabilir misiniz?
1705937907413.png

Sadece bunlar var.

Windows güncelleme kısmına gelip isteğe bağlı güncelleştirmelerin hepsini seçip yaptırın. Ünlemler gitmezse eğer, ünlemli aygıta çift tıklayıp donanım kimliğini Google'dan arattırıp ney olduğu bulup yükleyin. İşe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı