RTX 3060 sistemde oyunlarda düşük GPU kullanımı

Oyun indirirken oyun oynamaya çalışırsanız olabilir böyle durumlar.
dostum performans cihazı sonuçta 7 24 oyun ındırmıyorum sonucta

Oyun indirirken oyun girmek düşük GPU kullanımı sorununa yol açmaz.
lolde cpu %10-30 gpu %10 20 arası çok düşük kullanım değerleri tf de 80 90 fps oluyor droplanma yaşanıyor cihazın neyi var çözemedim

cidden koskoca forumda sorunu anlayan yok mu 1060ti gibi eski bir ekran kartı var masaüstünde onun bile performansı bundan daha iyi tuhaf

Son düzenleme:
Önceden farklı bir ekran kartı takılysa ekran kartı sürücüleri indir DDU ile sürücüleri silin interneti kapatın nedeni Windows kafasına göre driver yüklüyor ve yüklediğiniz driverle çakışıyor. Düşey senkronazisyon monitör Hz ile FPS sabitlemeye çalışır onu kapatın. Başka önerim kalmadı.

Mobil ekran kartlarında olan bir şey bu. Zamanında monster kullanırken bende yaşamıştım. Intel in optimus denen bir yazılımda kaynaklanıyor. Bu ayar bazı modellerde kapatılmıyor. Detayını merak ediyorsan araştırabilirsin.

Arkadaş hangi oyunu oynuyor bilip bilmeden nasıl böyle cevaplar verebiliyorsunuz? Saçmalıyorsunuz. Belki CPU Intensive bir oyun oynuyor arkadaş. Belki işlemcisi yetmiyor darboğaz yaratıyor. Belki oyun çok eski GPU fazlasıyla yetiyor. Belki oyunun ayarları en düşükte GPU'yu fazla zorlamıyor darboğaz yaratıyor. Nereden biliyorsunuzda yeni ekran kartı al, yeni işlemci al diyebiliyorsunuz?

@281746 bu arkadaşı takmayın hocam siz işlemcinizi ve oyunun ismini yazın bize.
MSI afterbarnerdan işlemci ve ekran kartı kullanımına bak işlemci 100
Arkadaş hangi oyunu oynuyor bilip bilmeden nasıl böyle cevaplar verebiliyorsunuz? Saçmalıyorsunuz. Belki CPU Intensive bir oyun oynuyor arkadaş. Belki işlemcisi yetmiyor darboğaz yaratıyor. Belki oyun çok eski GPU fazlasıyla yetiyor. Belki oyunun ayarları en düşükte GPU'yu fazla zorlamıyor darboğaz yaratıyor. Nereden biliyorsunuzda yeni ekran kartı al, yeni işlemci al diyebiliyorsunuz?

@281746 bu arkadaşı takmayın hocam siz işlemcinizi ve oyunun ismini yazın bize.
İşlemci kullanımı ne kadar ve ekran kartı kullanımına bakın ramlerin MHzleri anakartin biosundan yukseltin FPS sabitlemediniz diye düşünüyorum ısınıpta işlemci frekans mı düşürüyor

Geri
Yukarı