RTX 3080 Ti için kasa toplama önerisi

Bütçe
20000-30000
Ben olsaydım ekran kartı olarak bunu tercih ederdim.

Benim önerdiğim sistemi almanız daha iyi olacaktır bence. Hem daha ucuz hem de daha performanslı. Ama tabii ki son tercih sizin.

1584376472014.png

İşlemci; tüm işleri tek PC'den yapacaksanız 3950X dışında bir önerim olmaz.
Anakart; Asus C7H önerecektim ancak fiyatı biraz tuzlu. Dilerseniz Pro Carbon her işe yeter.
RAM; 2*16 almak yerine 4*8 almak görüntü olarak bence daha hoş (zaten çift kanal çalışıyorlar).
Ekran kartı; Evga modelini düşünmüşsünüz, Aorus da güzel Gaming X Trio da güzel o da güzel.
Sabit disk; belirli arşivleriniz için ne kadar yer lazım bilemiyorum, o kısım size kalmış.
SSD; Normalde 2 tane 1TB 860EVO önerecektim ancak sizin için 'bence' en uygunu: 1 tane 500GB 970EVO yanına 1 tane 1TB 860EVO.
PSU; bir şey yazmaya bence gerek yok :)
İşlemci soğutucu; Benim için NZXT'den ötesi yok. 280mm olan X62 de alsanız olur.
Kasa; seçim tamamen kişisel bir durum. Soğutucuyu 280mm alırsanız kasada ona dikkat etmeniz gerekebilir. Hangi temada bir setup kuracağınıza göre siyah mı beyaz mı karar vermelisiniz.

Parça önermekten çok fikir vermeye çalıştım.

Son düzenleme:
SSD yi mp600 alın. Pcie 4.0 destekliyor anakart o yüzden daha iyi bir performans alırsınız. Bence anakartı da Asus alın. Yıllardır kullanıyorum ve bir sıkıntım olmadı. Asus strix alın tabi size kalmış.

Selamlar,

Montaj, kurgu, tasarım vs gibi işlerin yanı sıra yayıncılıkta yapıyorum. Eşimle birlikte oynadığım için mevcut bilgisayarımı eşime verip kendime sağlam bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. 3080 Ti çıkana kadar 2080 Ti olan bir kasa toplayıp, 3080 Ti çıktığında 2080 Ti ekran kartımı eşimin bilgisayarına takacağım. Onda 1080 var şu an. 3080 Ti bekleyecektim fakat yıl sonu çıkacak falan diyorlar. Aynı zamanda 2 bilgisayarda güçlü olsun bir tanesi 2080 Ti olsa da olur diye şimdiden girişeyim diyorum. Fakat önceden topladığım bilgisayarda bazı konularda pişman olduğum için sizlere danışmak istiyorum.

Bu sefer beni uzun yıllar götürecek bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ne kadarlık bir bütçe ayırmak gerekir bilmiyorum. Ekran kartı olarak "EVGA GeForce RTX2080 Ti FTW3" alacağım. Bu zaten 11K. Geri kalanı için bu ekran kartına layık bir bilgisayarın bütçesi ne olur hiç bilmiyorum. Önerilerinizi de bekliyorum.

Mesela 20.000 TL gibi bir ücretle olur mu? 30.000 TL'ye kadar çıkmak mı gerekir? Tavsiyelerinizi bekliyorum, hatta sistem önerisi yazarak belirtirseniz çok mutlu olurum. Bir de eğer yasak değilse site adı da verirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Ahmet abi selam, seninle iletişime nasıl geçebilirim?

SSD yi mp600 alın. Pcie 4.0 destekliyor anakart o yüzden daha iyi bir performans alırsınız. Bence anakartı da Asus alın. Yıllardır kullanıyorum ve bir sıkıntım olmadı. Asus strix alın tabi size kalmış.
dediğiniz ürünler itopya'da var mı acaba ben tam anlamıyorum detaylarından.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı