RTX 4070 sistem 29 bin TL'ye alınır mı?

Bütçe
20 Bin ile 29 Bin arası

S.T.A.L.K.E.R.

Hectopat
Merhaba bazı sitelerde İncehesap vs gibi B550 anakart ve RTX4070 21500 TL işte R5 5600 ekliyorum 3650 TL civarı kasa ve PSU için 3.500 en fazla diyorum RAM'ler 1200 TL SSD olarak elimde SATA3 bir SSD var 480 GB ama hadi M.2 SSD alayım uygun bir şey desem fiyatları topladığımda 29 bin TL civarı tutuyor şimdi bilmem ne yayıncılarının sistemlerini beklemekten saçma sapan markalarla uğraşmaktan bıktım bekle bekle bir de bazı fırsatları kaçırdım falan tavsiyeniz nedir görüş alayım istiyorum burada bazı arkadaşlar bana çok destek verdi DDR5 sistem önerdiler link attılar o aklımda artık çıkmaza girersem attıkları 22 bin TL'ye DDR5 4060 7500F bulunan sistemi alacağım kendilerini dikkate almadığımı düşünmemeleri açısından eklemek istedim size de yararı olur diye.

Son olarak dostlar 4060 ve Ti modelinin parasına AMD tarafında salt güçte çok önde sistemler var ben DLSS yok FSR falan kullanmayı seven birisi değilim görüntüden niye ödün vereyim genel Online oyun oynarım ama ayda bir tane hikayesi bulunan bir oyun bitiririm sizin görüşleriniz nedir? 4060'la 4070'le uğraşmak yerine kırmızı sistemde kas gücü çok daha üstün AMD tarafından bir kart mı seçeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru diyorsunda bu sorunlarla yüzleşebilirim eskisi gibi sakat şeyleri kalmadı ufak tefek sorunları var ama haklısın elbette peki fiyat konusunda ne düşünüyorsun?
AMD GPU'ların bügün olmazsa yarın driver sorunları başlayacaktır.

Merhaba bazı sitelerde İncehesap vs gibi B550 anakart ve RTX4070 21500 TL işte R5 5600 ekliyorum 3650 TL civarı kasa ve PSU için 3.500 en fazla diyorum RAM'ler 1200 TL SSD olarak elimde SATA3 bir SSD var 480 GB ama hadi M.2 SSD alayım uygun bir şey desem fiyatları topladığımda 29 bin TL civarı tutuyor şimdi bilmem ne yayıncılarının sistemlerini beklemekten saçma sapan markalarla uğraşmaktan bıktım bekle bekle bir de bazı fırsatları kaçırdım falan tavsiyeniz nedir görüş alayım istiyorum burada bazı arkadaşlar bana çok destek verdi DDR5 sistem önerdiler link attılar o aklımda artık çıkmaza girersem attıkları 22 bin TL'ye DDR5 4060 7500F bulunan sistemi alacağım kendilerini dikkate almadığımı düşünmemeleri açısından eklemek istedim size de yararı olur diye.

Son olarak dostlar 4060 ve Ti modelinin parasına AMD tarafında salt güçte çok önde sistemler var ben DLSS yok FSR falan kullanmayı seven birisi değilim görüntüden niye ödün vereyim genel Online oyun oynarım ama ayda bir tane hikayesi bulunan bir oyun bitiririm sizin görüşleriniz nedir? 4060'la 4070'le uğraşmak yerine kırmızı sistemde kas gücü çok daha üstün AMD tarafından bir kart mı seçeyim?
Alınır 4070li sistem.

Doğru diyorsunda bu sorunlarla yüzleşebilirim eskisi gibi sakat şeyleri kalmadı ufak tefek sorunları var ama haklısın elbette peki fiyat konusunda ne düşünüyorsun?
Fiyatı uygun geldi bana. Parça marka modelleri de kaliteliyse düşünülebilir.

Olay sadece sürücü güncelleştirmesi olsa yine bir şey demem ama bir sorun oluyor, DDU ile sürücü kaldırıp yeniden kuruyorsun ve o sorun düzelip başka bir sorun oluyor. Sonra tekrar kaldırıp kuruyorsun, şanslıysan düzeliyor. 1 aydır bunlarla uğraştım ve cidden bilgisayardan soğudum.

AMD tarafına geç ama RX6600 sonrasındaki kartlara bak uzun süredir AMD kullanıcısıyım eski modelleri sorunluydu ancak yenileri çok daha iyi eğer diyorsan edit yapacağım yani iş bilgisayarı gibi de kullanacağım o zaman NVIDIA çok daha iyi AMD kartlar render alırken sorun oluşturur.

NVIDIA seç, kafan rahat olsun. AMD kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum AMD'yi.

Hocam tam net farkı soyleyebilir misiniz? Kesin NVIDIA mi tercih edilmeli? Ben NVIDIA istiyordum bana niçin AMD oaz dendiğinde yazılım hariç pek cevap veremedim. Onda da çok fark yok dediler.

@cihat meler
Buyur, en basit örnek. Hâlâ çözebilmiş değilim.

@cihat meler
Buyur, en basit örnek. Hâlâ çözebilmiş değilim.

Kartınız güncel yeni bir kart mı peki? Arkadaş yenilerde sıkıntı yok demis.

@cihat meler Arkadaşın yeniler dediği RX 6000 serisi ve üzeri kartlar için geçerli. Maalesef ben aynı şeyi söyleyemem. Mesela dün akşam bir sorunla daha karşılaştım. Oyundayken Alt + Tab yapınca masaüstünde ekran kartı kullanımı %100 oluyor ve fanlar son hız dönüyor, ekran kartından coil whine sesi geliyor. Bu ses çok önemli değil ama bu yaşadığım sorunu da çözebilmiş değilim.

Şimdiden para biriktirmeye başladım. RTX 3070 vs. bulup ona geçiş yapmayı planlıyorum. AMD çekilecek dert değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı