RTX 4090 sistemde tüm uygulama ve oyunlar hata vermeden kapanıyor

Baris242

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
64 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB M2 SSD
Ekran kartı
Nvidia RTX 4090
Anakart
Asus Tuf Gaming Z690 Plus D4
İşlemci
Intel I9-13900K
Arkadaşlar merhaba, son zamanlarda bilgisayarda bulunan tüm program ve oyunlar hata vermeden kapanmaya başladı. Tarayıcılar farklı hatalar vererek beyaz bir ekran açıyor. Tarayıcılar dışında ne kadar oyun ve program varsa ya açılırken ya da açıldıktan bir süre sonra hata vermen kapanıyor. Çözülür diye umut ederek format attım ama nafile. Xbox Game Bar ve oyun Modu'nu kapattım. Ekran kartı ve Windows güncellemelerini yaptım. Aklıma ne geldiyse ve internette ne gördüysem yaptım ama bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Anakartının RAM yuvasında veya direkt olarak RAM'lerinde sıkıntı olabilir. Ben de geçen aylarda sürekli kendiliğinden kapanma yaşıyordum sorun RAM yuvasındaymış.

Bende RTX 3090, R9 7900 olan bir sistemim var AMD EXPO açtım ve bugün nedensiz bir şekilde 3 defa mavi ekran aldım :D. Olay görüntüleyicisinde çözümü olmayan donanım arızası diye geçiyor. Sonra bir daha olmadı anlamadım bir şey. Sizde de RAM hatası gibi. Hata sırasında Windows olay görüntüleyicisine kayıt olur ve görünür. Hatanın kodunu öğrenip internette aratın sorununuzu öğrenip çözersiniz.

Bende RTX 3090, R9 7900 olan bir sistemim var AMD EXPO açtım ve bugün nedensiz bir şekilde 3 defa mavi ekran aldım :D. Olay görüntüleyicisinde çözümü olmayan donanım arızası diye geçiyor. Sonra bir daha olmadı anlamadım bir şey. Sizde de RAM hatası gibi. Hata sırasında Windows olay görüntüleyicisine kayıt olur ve görünür. Hatanın kodunu öğrenip internette aratın sorununuzu öğrenip çözersiniz.
Merhaba, internetten baktığımda günlük listesinde Günlük Özeti'nin altında Microsoft-Windows-SENSE/Operasyonel seçeneğine çift tıklayın diyor. Ben açtığımda içi boş görünüyor. Yanlış bölüme mi bakıyorum acaba ?

Teşekkür ederim deneyeceğim

Yanlış bölüme mi bakıyorum acaba ?
Windows başlangıç kısmına veya denetim masasına "olay görüntüleyicisi" diye aratın ardından açın, açtıktan sonra "Windows Günlükleri" klasörünün yanındaki ok işareti ile alt klasörlerden "SİSTEM" klasörünü bulun. Ardından eğer hatayı yakın bir zamanda almışsanız kırmızı bir işaret ile gösterilir ve hatanın ne olduğunu ve kodunu bulabilirsiniz. Hata olduktan sonra bir süre geçince bu kayıt klasörüne sürekli yeni kayıtlar geldiği için eski kayıtlar kaybolur yenileri gelir, bu konuda da hata olduktan hemen sonra bakmanız gerekli.

Windows başlangıç kısmına veya denetim masasına "olay görüntüleyicisi" diye aratın ardından açın, açtıktan sonra "Windows Günlükleri" klasörünün yanındaki ok işareti ile alt klasörlerden "SİSTEM" klasörünü bulun. Ardından eğer hatayı yakın bir zamanda almışsanız kırmızı bir işaret ile gösterilir ve hatanın ne olduğunu ve kodunu bulabilirsiniz. Hata olduktan sonra bir süre geçince bu kayıt klasörüne sürekli yeni kayıtlar geldiği için eski kayıtlar kaybolur yenileri gelir, bu konuda da hata olduktan hemen sonra bakmanız gerekli.
Program kapandıktan sonra hiçbir şey gelmiyor o ekrana

Geri
Yukarı