Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ukrayna saldırı yapıyor mu diye merak ettim.
ukrayna_dan_ilk_aciklama_saldirmayacagiz_kendimizi_savunacagiz_h149607_7d218.jpg

Saldıranın Rusya olduğunu biliyorum. Ama Ukrayna saldırı yapıyor mu diye merak ettim.
Rusya saldıran taraf, savaş Ukrayna'nın topraklarında dönüyor. Ukrayna sadece konvoylara yönelik saldırı yapmayı deneyebilir. Rusya topraklarına karşı bir saldırı yapma ihtimalleri yok. Daha savunma bile yaparken çok zorlanıyorlar, nasıl saldırsınlar?

Bi halta yaramayan Biden oturuyor ve izliyor. Tek yapabildiği yaptırım. Trump olsa eminim ya savaş çıkmazdı yada amerika savaşa katılırdı. Destek vereceğiz diyip yalnız bırakmak ancak amerikaya yakışırdı zaten.

Bu olayı gördükten sonra bir kez daha Rusya'dan nefret ettim.
Kendi çaplarında onlar da haklılar. Önümüzde engel olmasa biz Musul ve Kerkük gibi yerleri almaktan geri durur muyuz? Eski topraklarını geri alıyor sadece Rusya.

Tabii savaşı desteklemiyorum ama nefret bakımından bakarsak nefretlik bir şey yok. İnsanlık tarihinde her vakit savaş olmuştur, insanlar birbiriyle anlaşmakta zorluk çekince savaşırlar. Çıkarlar, masumların canlarına bedel olabilir. Masumların suçu yok, onlara zarar gelmeden savaşılmalı ya da iki tarafın barışması gerekmekte.

@znmeda ABD kendini riske atmak istemez. ABD karışırsa Çin de karışır. Bu durumda dünya savaşına kadar gider. İki Ukrayna toprağı için kimse dünya savaşı çıkartmak istemez.

Devletler arası dostluk yoktur, çıkar ilişkisi vardır. Çıkarına uymazsa yardımcı olmazsın. Ayrıca bazen kaş yapayım derken göz de çıkartabilirsin. Anlattığın destek olursa aynı bu durum yaşanır.

Kendi çaplarında onlar da haklılar. Önümüzde engel olmasa biz Musul ve Kerkük gibi yerleri almaktan geri durur muyuz? Eski topraklarını geri alıyor sadece Rusya.

Tabii savaşı desteklemiyorum ama nefret bakımından bakarsak nefretlik bir şey yok. İnsanlık tarihinde her vakit savaş olmuştur, insanlar birbiriyle anlaşmakta zorluk çekince savaşırlar. Çıkarlar, masumların canlarına bedel olabilir. Masumların suçu yok, onlara zarar gelmeden savaşılmalı ya da iki tarafın barışması gerekmekte.
Onu demiyorum, Rusya sivillere ve şehre zarar vermeyeceğini söyledi ve sonuç ortada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı